Materiał Partnera

System teleinformatyczny. Charakterystyka i sposób działania systemu

System teleinformatyczny. Charakterystyka i sposób działania systemu
W dzisiejszym świecie szczególne znaczenie mają badania nad e-systemami, mające kluczowe znaczenie chociażby dla automatyzacji procesów przemysłowych. Nadrzędną rolę odgrywa system teleinformatyczny, skupiający się na wykorzystaniu najnowszych technologii, mających zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić niezawodność obiektów energetycznych, których praca się na nich opiera.

Czym jest system teleinformatyczny?

System teleinformatyczny to inaczej mówiąc zespoły, na które składają się współdziałające ze sobą oprogramowanie oraz urządzenia informatyczne. Systemy te odpowiadają za przetwarzanie, gromadzenie, przesyłanie oraz odbiór danych, przy wykorzystaniu sieci telekomunikacyjnych – wyjaśnia nasz ekspert z Instytutu Tele- i Radiotechnicznego.
Dzięki inteligentnym zespołom urządzeń systemy mogą wspomagać złożone układy infrastruktury przemysłowej.

 W jaki sposób działa system teleinformatyczny?

Działanie systemu teleinformatycznego opiera się na funkcjonowaniu sieci telekomunikacyjnych, składających się z nadajnika, kanału transmisyjnego oraz odbiornika. To dzięki sieciom możliwe jest wspomniane przetwarzanie, gromadzenie, wysyłanie oraz odbieranie danych, a kluczem jest wybór właściwego dla konkretnej sieci urządzenia końcowego, czyli odbiornika.

Czym powinien wyróżniać się system teleinformatyczny?

System teleinformatyczny powinien wyróżniać się dobraniem do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Ważne jest, aby była możliwość jego rozbudowy, np. przez dodawanie kolejnych modułów, pozwalając tym samym na jednoczesny rozwój samej firmy. Odpowiedni system teleinformatyczny znacznie obniży koszty konieczne do poniesienia przez zakład, dlatego tak ważne jest, aby cały czas prowadzić badania nad jego doskonaleniem – dodaje ekspert z Instytutu Tele- i Radiotechnicznego.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy