Materiał Partnera

Systemy alarmowe idealne do biura

Systemy alarmowe idealne do biura
Przestrzeń biurowa podobnie jak obiekty handlowe, usługowe czy produkcyjne może stać się przedmiotem zainteresowania złodziei. Włamania do biur nie są wcale marginalnym zjawiskiem. Poza sprzętem komputerowym i biurowym łupem włamywaczy mogą stać się dokumenty, których wartość niejednokrotnie przewyższa koszt wyposażenia całego biura. Dlatego zabezpieczenie przestrzeni biurowej odpowiednim systemem alarmowym powinno być jednym z priorytetów.

Jak przebiega proces projektowania systemu alarmowego?

Ochrona przestrzeni biurowej nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza wtedy, gdy musimy objąć ochroną znaczną powierzchnię. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się indywidualnie zaprojektowany system alarmowy. Proces projektowania systemów alarmowych dla biur przybliża ekspert firmy ATLine z Łodzi specjalizującej się w projektowaniu i montażu systemów alarmowych:
Wstępem do projektowania systemu alarmowego jest poznanie miejsca, w którym ochrona ma być zainstalowana. W pierwszej kolejności trzeba należycie zaprojektować zabezpieczenia zewnętrzne. Ich zadaniem jest zdemaskowanie potencjalnych włamywaczy zanim ci dotrą do budynku. Następny krok to opracowanie zabezpieczeń okien, drzwi, bram, włazów dachowych, czyli wszystkich miejsc, przez które można dostać się do wewnątrz. Kolejnym, chyba najtrudniejszym zadaniem jest wykonanie projektu wewnętrznego systemu alarmowo-ostrzegającego. Profesjonalny system alarmuje nie tylko o obecności intruzów, ale ostrzega także przed innymi zagrożeniami takimi jak pożar lub zalanie.

Rozwiązania stosowane w biurowych systemach alarmowych

Dobór odpowiednich urządzeń i rozwiązań zastosowanych w systemie alarmowym jest kluczową decyzją. Wszystkie elementy systemu powinny być dobrane adekwatnie do realiów ochranianego budynku. Innego rodzaju zabezpieczenia są stosowane w ochronie zewnętrznej, gdzie doskonale zdają egzamin systemy obwodowe montowane na ogrodzeniu bądź zakopywane wokół niego. Potrafią one wykryć próbę przedostania się na chroniony teren i precyzyjnie zlokalizować miejsce zdarzenia. Niezwykle pomocny w namierzeniu intruza jest również monitoring. Kamery tradycyjne sprawdzą się w dzień, natomiast kamery termowizyjne doskonale spisują się po zmroku i w złych warunkach atmosferycznych. Uzupełnieniem systemu zewnętrznego mogą być mikrofalowe i laserowe czujki ruchu. Wyposażenie okien, drzwi i włazów w czujniki oraz atestowane zamki znacznie utrudni próbę wejścia do budynku. Wśród zabezpieczeń wewnętrznych warto zwrócić uwagę na czujniki ruchu oraz bardzo dyskretne bariery podczerwieni są one zupełnie niewidoczne, a zarazem wyjątkowo skuteczne. Drzwi do ważnych pomieszczeń warto zaopatrzyć w zamki szyfrowe, których sforsowanie jest znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne niż w przypadku zamków tradycyjnych. Częstym rozwiązaniem jest również montaż kamer wewnątrz i na zewnątrz, aby możliwa była identyfikacja intruzów oraz potencjalnych zniszczeń. Dopełnieniem zabezpieczeń wewnętrznych powinny być czujniki ostrzegające przed zalaniem, dymem czy pożarem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy