Materiał Partnera

Szkolenia dla psów – co rozbić, by nasz pupil był posłuszny?

Szkolenia dla psów – co rozbić, by nasz pupil był posłuszny?
Czworonożny przyjaciel to marzenie wielu osób. Niestety, nie wszyscy, którzy decydują się na psa, wiedzą, jak należy z nim postępować. Rodzi to wiele problemów – nieposłuszne zwierzę może zniszczyć nam mieszkanie, a nawet być zagrożeniem dla ludzi. Dlatego bardzo ważne jest, by psa odpowiednio wychować. Pomogą nam w tym specjalne szkolenia, prowadzone przez profesjonalistów z branży tresury psów.

Pupil dobrze wychowany

Pies to dla wielu ludzi członek rodziny. Dbamy o niego, kochamy go i chcemy, by był szczęśliwy i zdrowy. Często zapominamy przy tym, że posiadanie czworonoga, to nie tylko duża radość, ale tez ogromna odpowiedzialność. Wiele osób, nie mogąc sobie poradzić z nieposłusznym psem, w końcu oddaje zwierzę do schroniska – a przecież pies to nie zabawka! Nie można tak po prostu się go pozbyć, kiedy nie działa tak, jakbyśmy chcieli. Co w takim razie powinniśmy zrobić, kiedy nasz pies jest wyjątkowo nieposłuszny? Najlepiej będzie skorzystać z oferty  firmy szkoleniowej dla czworonogów, którą prowadzi Tomasz Piotrowski. Oferta firmy jest skierowana do wszystkich właścicieli czworonogów, którzy chcieliby w jakiś sposób wpłynąć na zachowanie swoich pupili. Najważniejsze jest, by typ szkolenia był odpowiednio dopasowany do naszego psa.

Metody szkoleń dla psów

W zależności od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć, przewidziane są różne metody szkoleniowe dla czworonogów. Najbardziej podstawowe problemy rozwiązuje szkolenie wychowawcze. Sprawdzi się ono, kiedy pies mieszka z nami od niedawna, lub jest po prostu bardzo młody – takie szkolenie ma nauczyć go radzić sobie z takimi problemami, jak agresja, niesubordynacja, ucieczki, szarpanie i ciągnięcie smyczy czy skakanie na ludzi. Szkolenie wychowawcze pozwoli też nauczyć psa zaprzestania jedzenia niedozwolonych rzeczy, podgryzania mebli czy niszczenia w inny sposób wyposażenia naszego mieszkania. Pies oduczy się też nadmiernego szczekania i załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu. Na szkolenie wychowawcze dla psów powinniśmy zapisać czworonoga, który jest natarczywy, nadpobudliwy lub posiada stany agresji lękowej. Kiedy jednaj chcemy wyszkolić naszego czworonoga do specjalnych zadań, takie szkolenie nie wystarczy. Dla psów przewodników lub psów obronnych organizowane są bardziej zaawansowane szkolenia, polegające na tresurze związanej z pokonywaniem przeszkód, reagowaniem na komendy, wyszukiwaniem przedmiotów oraz śladów i tym podobnych. Szkolenie jest też potrzebne psom, które mają brać udział w wystawach – specjaliści uczą je przyjmowania wymaganych póz i biegania w ringu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy