Materiał Partnera

Tablice LED w punktach wymiany walut

Tablice LED w punktach wymiany walut

Reklama z wykorzystaniem technologii ledowej jest bardzo często wykorzystywana przez firmy, jako wewnętrzny nośnik informacyjno-reklamowy. Tablice LED można zastosować nie tylko w galeriach handlowych, kinach i halach sportowych, ale również w bankach oraz kantorach wymiany walut. Wyświetlona reklama lub informacja na tablicy LED z pewnością trafi do wielu odbiorców i zostanie przez nich zapamiętana.

Czym są tablice LED?

Tablice ledowe to wyświetlacze oparte na diodach LED, dzięki którym możemy przekazać informację wizualną w postaci tekstów lub grafiki. Tablica LED zbudowana jest z diod elektroluminescencyjnych, które dzięki odpowiedniemu rozłożeniu i kolorystyce przyciągają wzrok odbiorców. Urządzenie to jest proste i intuicyjne w obsłudze, co więcej, posiada także możliwość regulacji mocy świecenia. Tablice ledowe mogą nawet na niewielkiej powierzchni prezentować dynamicznie zmieniający się tekst i grafikę. Sprawdzają się skutecznie w roli informatorów i prezentują oferty cenowe, obowiązujące promocje, informują o godzinach otwarcia czy świadczonych przez daną firmę usługach. Są doskonałym narzędziem marketingowym skutecznie oddziaływającym na potencjalnych Klientów.

Tablica LED może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Każda wykonywana jest w tej samej technologii wyświetlaczy LED w oparciu o ten sam sterownik ze zbliżonym oprogramowaniem i podobną konstrukcją mechaniczną. Najczęściej różnią się one szatą graficzną oraz sterowaniem. Niewątpliwą zaletą jest możliwość dzielenia ekranu na sekcje i wyświetlania kilku treści jednocześnie. Podświetlane tablice najczęściej wykorzystywane są przez markety, które informują o promocjach i nowościach, banki detaliczne w celu przekazywania informacji, np. o oprocentowaniu lokaty lub kredytu, biura podróży - do prezentowania atrakcyjnych ofert wyjazdowych typu last minute, kantory i punkty wymiany walut do przedstawiania kursów kupna i sprzedaży, czy punkty sprzedaży zakładów losowych i bukmacherskich do przekazywania informacji o wartości zakładów lub wygranych.

Zastosowanie tablic ledowych w kantorach wymiany walut

Tablice LED bardzo dobre spisują się w kantorach i punktach wymiany walut. Intensywne podświetlenie takich tablic sprawia, że informacja jest widoczna pod dużym kątem, ze znacznej odległości, a nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Często telebimy posiadają automatyczną regulację jaskrawości, która optymalnie dostosowuje ją do zmiennego natężenia światła w ciągu dnia i nocy. Dzięki temu wydłuża się także żywotność wyświetlaczy nawet do 10 lat. Tablice LED wykorzystywane w kantorach, sterowane są z komputera i wyświetlają kursy walut nawet po wyłączeniu komputera.

Jeżeli szukamy odpowiedniego wyświetlacza LED do kantoru, zwróćmy uwagę na odstęp pomiędzy poszczególnymi diodami. Jeżeli chcemy, aby informacja na tablicy LED była widoczna z dużej odległości, wówczas rozstaw diod musi być większy – zauważa specjalista z firmy ECO LED, który jest  producentem i dystrybutorem wysokiej jakości wyświetlaczy elektronicznych wykorzystujących technologię diod LED.

Każda tablica diodowa LED jest wyposażona w uchwyty, co pozwoli na jej wygodne zawieszenie w punkcie wymiany walut, tak aby odbiorcy mogli dokładnie zobaczyć poszczególne kursy. Co więcej, technologia LED jest także bezpieczna dla otoczenia i ekonomiczna, gdyż potrzebuje niewiele energii do działania i nie generuje wysokich kosztów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy