Materiał Partnera

Taśma do pakowania na bazie kauczuku naturalnego - charakterystyka i zastosowanie

Taśma do pakowania na bazie kauczuku naturalnego - charakterystyka i zastosowanie

Przygotowując paczkę do wysyłki lub zamykając opakowanie z tektury, największym zmartwieniem pakującego jest ich solidne zabezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie samoprzylepnych taśm pakowych. Są to produkty, które zapewniają bezpieczeństwo opakowania podczas transportu lub wysyłki kurierskiej oraz gwarantują dotarcie paczki do adresata w stanie nienaruszonym. Spośród wielu taśm pakowych na uwagę zasługują taśmy na bazie kauczuku naturalnego.

Do czego służą taśmy pakowe?

Taśmy pakowe służą do zaklejania kartonów i zabezpieczania różnego typu opakowań z tektury, folii i innych materiałów. Pozwalają na przygotowanie paczek do magazynowania lub transportu. Chronią opakowania przed otwarciem, a jednocześnie skutecznie usztywniają kartony. Dzięki swoim właściwościom szczelnie przylegają do każdej powierzchni i zabezpieczają przed dostawaniem się do wnętrza opakowania kurzu i wilgoci.

Solidni producenci oferują różnego typu taśmy opakowaniowe ręczne i maszynowe. Do najpopularniejszych należą taśmy pakowe z nadrukiem. Jest to oferta skierowana do firm, które przywiązują dużą wagę do identyfikacji marki. Wśród innych produktów znajdują się taśmy dwustronnie klejące, taśmy maskujące, taśmy naprawcze, taśmy samoprzylepne i wiele innych. Bardzo cenionym produktem, przeznaczonym dla wymagających odbiorców są taśm do pakowania na bazie kauczuku naturalnego.

Zalety i zastosowanie taśm pakowych Solvent

„Taśmy pakowe – opowiada przedstawiciel firmy Total Market, oferującej samoprzylepne taśmy opakowaniowe – produkowane na kauczuku naturalnym, zwanym również klejem Solvent mają wyjątkowe własności. Przede wszystkim charakteryzują się większą stabilnością kleju w stosunku do innych taśm. Polecane są do stosowania w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury w halach i magazynach są zdecydowanie niższe. Kolejnymi walorami tego typu taśm pakowych są duża odporność na wilgoć i promieniowanie UV oraz wysoka kleistość. Umożliwia to ich stosowanie nawet w najtrudniejszych warunkach”.

Taśmy do pakowania na bazie kauczuku naturalnego występują w wersji maszynowej i do pakowania ręcznego. Te pierwsze znakomicie sprawdzają się do pakowania za pomocą automatów. Taśmy opakowaniowe maszynowe są wyjątkowo wytrzymałe i przyczepne, dlatego znajdują szerokie zastosowanie w sektorze opakowaniowym. Taśmy pakowe ręczne to wyjątkowo wygodny artykuł do wielu zastosowań. Nie tylko służą do zaklejania kartonów i zabezpieczania różnego rodzaju opakowań i paczek, ale również przydają się do wielu zadań biurowych i domowych.

Warto podkreślić, że taśmy opakowaniowe mogą pełnić funkcje reklamowe. Samoprzylepne taśmy pakowe z nadrukiem to bardzo popularny produkt, który pozwala firmie na promowanie marki. Nadruk na taśmie może być znaczącym przekazem marketingowym, zawierającym logo firmy lub hasło reklamowe. Estetycznie zadrukowane taśmy podnoszą również walory opakowania.

Wybór taśm opakowaniowych jest bardzo szeroki i często sprawia duży kłopot. Wiele zależy od tego, do jakich celów ma być ona użyta. Na pewno taśmy na bazie kauczuku naturalnego zadowolą najbardziej wymagających klientów. Ważne jest, by były one wyprodukowane przez cenionego na rynku producenta, który zagwarantuje najwyższą jakość produktu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy