Materiał Partnera

Transport promowy cargo - kryteria opłacalności

Transport promowy cargo - kryteria opłacalności
Transport promowy cargo daje możliwości, których nie jest w stanie zapewnić żaden inny środek transportu. Od lat szeroko wykorzystywany przez przedsiębiorców przemysłowych, obecnie coraz częściej wybierany jest również przez osoby prywatne. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda przeprawa promem oraz dlaczego warto korzystać z niej korzystać.

Alternatywna forma transportu

Obecnie najszybszym środkiem transportu jest samolot. Podróż liniami lotniczymi wiąże się jednak z wieloma ograniczeniami. Przede wszystkim nie zawsze możemy zabrać tyle bagażu, ile byśmy chcieli. Nierzadko także odprawa i boarding trwają dłużej niż sama podróż do celu. Niemal cały czas trwania lotu natomiast musimy spędzić w jednym miejscu. Przeprawa promem zaś trwa dłużej, ale umożliwia uniknięcie wszystkich tych ograniczeń.

Zalety transportu promowego

Podróż promem ma wiele zalet, my wymienimy i opiszemy te, które mają największe znaczenie przy wyborze środka transportu. Po pierwsze bagaż. Wybierając się w podróż promem możemy zabrać ze sobą nieograniczoną ilość bagażu, za który nie poniesiesz dodatkowych opłat. Pośród rzeczy, zabieramy ze sobą, mogą również znajdować się i te o dużych bądź nietypowych gabarytach. Stąd przeprawa promem może być świetną alternatywną formą transportu na czas przeprowadzki. Kolejną ważną zaletą przeprawiania się promem jest możliwość wjazdu na pokład swoim własnym środkiem transportu takim jak samochód, motor czy rower. Przed podróżą należy jedynie sprawdzić, jakie pojazdy są akceptowane na wybranej przez nas trasie. Niektórzy przewoźnicy akceptują nawet przyczepy campingowe, w których dodatkowo możemy przenocować. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista do spraw przepraw promowych z firmy Botrans:
Przeprawa promem jest jedną z najwygodniejszych dla pasażerów form transportu. W trakcie rejsu mają oni bowiem możliwość poruszania się po pokładzie oraz korzystania z widoków i uroków morza np. spacerując po pokładzie lub pijąc kawę w restauracji. Ponadto podróżowanie promem pozwala również na korzystanie z proponowanych przez przewoźnika atrakcji takich jak kino, spa czy dyskoteka. Co jest szczególnie istotne, jeśli podróż trwa dłużej niż dzień i wliczone są w nią noclegi.  
Na pokład promu możemy zabrać ze sobą także nasze domowe zwierzaki. Przed wyborem przewoźnika należy się tylko upewnić, czy posiadamy odpowiednie dokumenty naszego pupila, czyli paszport oraz zaświadczenie o aktualnych szczepieniach. Przeprawa promem daje również większe możliwość i komfort osobom niepełnosprawnym ruchowo. Poza pokładem, który jest dostosowany do osób poruszających się np. na wózku, prom oferuje także dużo większą przestrzeń i niezależność. Wreszcie odprawa w porcie zabiera mniej czasu niż ta na lotnisku, a rejs nie zostanie odwołany z powodu dużych opadów śniegu czy deszczu. Promy także bardziej sprzyjają środowisku przez wzgląd na to, iż emitują do atmosfery zdecydowanie mniej dwutlenku węgla.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy