Materiał Partnera

Ubezpieczenie samochodu w salonie samochodowym. Czy warto?

Ubezpieczenie samochodu w salonie samochodowym. Czy warto?
Zakup samochodu wiąże się z koniecznością ubezpieczenia go. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, nazywane najczęściej ubezpieczeniem OC, jest ubezpieczeniem obowiązkowym – pozostałe, takie jak autocasco (AC) czy ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) to ubezpieczenia dobrowolne. Bardzo wielu kierowców decyduje się na zakup pakietu ubezpieczeń różnego rodzaju od dealera, który sprzedał im nowy samochód. Za rozwiązaniem takim przemawia kilka plusów.

Niska cena pakietu

Koszt ubezpieczenia jest jednym z głównym aspektów, który kierowcy biorą pod uwagę. Pakiety ubezpieczeniowe proponowane przez dealerów zazwyczaj charakteryzują się bardzo atrakcyjną ceną, często niższą niż pakiety oferowane bezpośrednio przez ubezpieczalnię. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczenie traktowane jest jako dodatkowy plus, mający nakłonić potencjalnego klienta do kupna samochodu u danego dealera. Ponadto pakiety ubezpieczeniowe obejmujące OC/AC/NW wzbogacane są o bonusy, takie jak assistance (czyli pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydarzeń losowych), które są zazwyczaj dodawane za darmo lub za drobną dopłatą.

Korzystne warunki

Dealerzy samochodowi zazwyczaj współpracują z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, dlatego są w stanie zaproponować swoim klientom różnorodne warunki ubezpieczenia. Duża konkurencyjność sprawia, że każdy kierowca może w dostępnej ofercie znaleźć pakiety najlepiej spełniające jego wymagania.

Oszczędność czasu

Decydując się na zakup pakietu ubezpieczeniowego za pośrednictwem naszego dealera oszczędzamy również sporo czasu, potrzebnego na zapoznanie się z ofertami różnych ubezpieczalni. Podczas jednego spotkania z dealerem jesteśmy w stanie załatwić formalności związane również z wykupieniem pakietu ubezpieczeniowego. O wybór dobrego pakietu ubezpieczeniowego powinni zadbać szczególnie kierowcy zainteresowani kupnem aut luksusowych. Salon Prestige to uznany dealer samochodów marek takich jak Porsche, Lamborghini czy Ferrari, który na życzenie klientów jest w stanie zaproponować atrakcyjne pakiety ubezpieczeń OC/AC/NW.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy