Materiał Partnera

W jaki sposób agencje pracy pomagają zdobyć dobrą pracę zagranicą?

W jaki sposób agencje pracy pomagają zdobyć dobrą pracę zagranicą?
Zarobki w Polsce wciąż mocno odbiegają od tych za naszą zachodnią granicą, nic więc dziwnego, że wielu specjalistów decyduje się na szukanie zatrudnienia poza krajem. Największe różnice w wynagrodzeniu obserwujemy zwłaszcza w zawodach związanych z szeroko pojętymi usługami, budowlanką i transportem. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrą i pewną pracę za granicą.
Mimo dynamicznego rozwoju krajowej gospodarki i odczuwalnej poprawy jakości życia w ciągu ostatnich 25 lat, polskim pracownikom budowlanym, operatorom wózków widłowych czy specjalistom branży mięsnej, takim jak np. rzeźnicy, wciąż znacznie bardziej opłaca się podejmowanie tymczasowych prac za granicą, niż zatrudnienie na etat w lokalnych przedsiębiorstwach – zauważa nasz rozmówca z firmy D&D Personal, zajmującej się rekrutacją osób do pracy w Niemczech.
Niestety, znalezienie pracy za granicą nie należy do zadań łatwych, a nawet jeśli poszukiwania zakończą się sukcesem, na pracowników z Polski czyha wiele rozmaitych niespodzianek, a nawet  niebezpieczeństw. Jednak znalezienie dobrze płatnej, uczciwej pracy na Zachodzie Europy nie jest niemożliwe.

Skorzystaj z pomocy agencji pracy

Największym utrudnieniem w poszukiwaniu pracy u naszych zachodnich sąsiadów jest brak znajomości języka. Większość ofert pracy w Internecie i prasie publikowana jest w języku danego kraju, a nawet jeśli skorzystasz z pomocy tłumacza na tym etapie, czeka cię jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. Najprostszym sposobem na ominięcie tego problemu jest skorzystanie z pomocy pośrednika. Agencje pośrednictwa pracy posiadają bogate bazy zagranicznych pracodawców, którzy są zadowoleni z pracy polskich specjalistów, dlatego właśnie tutaj szukają nowych kadr. Toteż kontakt z agencją daje największe szanse znalezienia dobrej pracy, nawet bez znajomości języka obcego.

Rozejrzyj się za dobrą agencją pracy

Po pierwsze, pomoc w znalezieniu pracy za granicą przez agencję jest darmowa. I tu mała uwaga: na rynku działa wiele nielegalnych agencji, które pobierają opłaty od kandydatów do pracy. Dlatego zanim zdecydujesz się zaufać konkretnej firmie, sprawdź, czy posiada ona wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Jeśli znalazłeś już solidną agencję pracy, której można zaufać, dowiedz się, jakie oferty aktualnie udostępnia. Być może właśnie teraz toczy się rekrutacja na interesujące cię stanowisko. W takim przypadku od razu będziesz wiedział, na jakie warunki zatrudnienia możesz liczyć. Nawet jeśli wśród ogłoszeń nie znajdziesz propozycji dla siebie, warto wysłać swoje CV do agencji, dzięki czemu pośrednik będzie mógł odezwać się do ciebie w pierwszej kolejności, gdy tylko pojawi się oferta odpowiadająca twoim zainteresowaniom i kwalifikacjom.

Co daje współpraca z agencją?

Możliwość znalezienia pracy za granicą bez znajomości języka obcego to nie jedyna zaleta współpracy z agencją. Kolejną korzyścią jest znaczne usprawnienie wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem pracy, a więc przede wszystkim dokładne określenie uczciwych warunków zatrudnienia. Kiedy agencja pośrednictwa znajdzie dla ciebie pracę, dostarczy ci wszystkich niezbędnych dokumentów i upewni się, że pracodawca jest rzetelny. Szczegółową umowę, określającą zakres obowiązków, czas pracy, stawkę wynagrodzenia i informacje na temat ubezpieczenia dostaniesz jeszcze przed wyjazdem. Niektóre agencje pracy dodatkowo pomagają pracownikom w organizacji wyjazdu, a nawet zapewniają znalezienie zakwaterowania oraz stały kontakt z polskim koordynatorem, przebywającym na miejscu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy