Materiał Partnera

W które szkolenia kosmetyczne opłaca się zainwestować?

W które szkolenia kosmetyczne opłaca się zainwestować?
Zawód kosmetyczki i kosmetologa ma wiele wspólnego z profesją lekarską. Uprawiając każdą z tych dyscyplin, trzeba być przygotowanym na ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji. W kosmetyce, tak samo jak w medycynie, jesteśmy świadkami nieprzerwanego doskonalenia metod pracy z klientem czy pacjentem, toteż specjaliści tych dziedzin muszą stale monitorować bieżące odkrycia i trendy.

Sens uczestnictwa w szkoleniach kosmetycznych

Dynamiczny rozwój kosmetyki i kosmetologii sprawia, że w branży nigdy nie panuje spokój. Sytuacja zmienia się niemal z dnia na dzień, a na rynku pojawiają się coraz to nowe preparaty, urządzenia i zabiegi, za pomocą których możemy wpływać na urodę oraz samopoczucie klientów. Aby móc korzystać z innowacji w gabinecie kosmetycznym, konieczna jest oczywiście odpowiednia wiedza i umiejętności, których nie sposób zdobyć z podręczników. Praktyczna znajomość nowoczesnych rozwiązań wymaga przetrenowania konkretnych czynności pod okiem doświadczonego kolegi po fachu. Temu zadaniu służą właśnie szkolenia kosmetyczne.

W jakie szkolenia warto inwestować?

Jeśli zastanawiasz się, jakie szkolenie będzie dla ciebie najbardziej przydatne, weź pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, odpowiedz sobie na pytanie, co lubisz robić. Po drugie, ustal budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na kurs kosmetyczny. Po trzecie, dowiedz się, jakie zabiegi są obecnie i mogą być w najbliższym czasie modne wśród klientów. Choć branża kosmetyczna stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich potencjalnych odbiorców, a więc również mężczyzn, większą część klienteli w dalszym ciągu stanowią kobiety. Z obserwacji czynnych zawodowo kosmetyczek wynika, że w ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z zakresu stylizacji oka. W związku z powyższym, dobrym pomysłem jest wybór kursu zorientowanego właśnie na ten obszar.

Kursy przedłużania rzęs i makijażu permanentnego

Jedną z ciekawszych propozycji zarówno dla praktykujących, jak i aspirujących kosmetyczek, są kursy przedłużania i zagęszczania rzęs (a coraz częściej również brwi). Takie zabiegi pozwalają klientkom zrezygnować z konieczności codziennego malowania, a często także podkręcania rzęs, co w ogólnym rozrachunku oznacza oszczędność czasu i pieniędzy, wydawanych na kosmetyki kolorowe.
W naszym ośrodku prowadzimy szkolenia z przedłużania i zagęszczania rzęs różnymi metodami – mówi specjalistka z Perfect Glamour Centrum Urody we Wrocławiu. Od naszych byłych kursantów wiemy, że poszerzenie oferty gabinetów kosmetycznych o takie usługi znacznie poprawia ich dochody i konkurencyjność na rynku.
Metody wykorzystywane do zagęszczania rzęs coraz częściej stosuje się też przy pracy z brwiami. Jest jednak możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy klient posiada własne włoski. W przypadku osób, które całkowicie straciły brwi, np. w wyniku chemioterapii czy łysienia, jedynym możliwym rozwiązaniem jest wykonanie makijażu permanentnego. Makijaż permanentny jest sztuką nieco trudniejszą niż klasyczne zagęszczanie, wymaga jeszcze większej precyzji i przestrzegania bardzo rygorystycznych zasad higieny. Efekt utrzymuje się długo, w związku z czym osoba podejmująca się przeprowadzenia takiego zabiegu, musi posiadać bardzo dobre przygotowanie. Odpowiednią wiedzę i kwalifikację można zdobyć właśnie podczas szkolenia. Ponieważ najbardziej naturalne efekty zapewnia metoda piórkowo-kreskowa, na początek dobrym pomysłem jest inwestycja właśnie w kurs microbladingu brwi. Podczas profesjonalnego szkolenia kursanci powinni mieć możliwość poznania teorii, obejmującej m.in. aspekty związane z higieną, doborem właściwego dla danej osoby pigmentu i kształtu brwi oraz samego sprzętu. Niezwykle ważne jest także umożliwienie kursantom wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce: najpierw na sztucznej skórze, później również na modelce.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy