Materiał Partnera

Właściwości i zastosowanie materacy termoelastycznych

Właściwości i zastosowanie materacy termoelastycznych
Szukając odpowiedniego łóżka do sypialni, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na konstrukcji stelaża, pragnąc by nowy mebel jak najlepiej komponował się z wystrojem całego wnętrza. Równie istotna, a nawet jeszcze ważniejsza jest jednak kwestia wygody, na którą wpływa nie tyle skrzynia, co właściwie dobrany materac. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zakup materaca termoelastycznego? Jeżeli stajesz przed wyborem materaca do łóżka po raz pierwszy w życiu, możesz być zaskoczony bogactwem i różnorodnością dostępnej oferty. Obecnie na rynku dostępne są zarówno tradycyjne materace sprężynowe i ich udoskonalone wersje – kieszeniowe, materace lateksowe, piankowe oraz zdecydowanie najwygodniejsze spośród nich, materace termoelastyczne.

Charakterystyka materaca termoelastycznego

Pianka termoelastyczna jest bez wątpienia największym osiągnięciem w branży materacy do łóżek. Jak sugeruje już sama nazwa tego materiału, pianka reaguje nie tylko na nacisk, wywierany przez ciało osoby śpiącej, ale także jego temperaturę. W praktyce skutkuje to idealnym dopasowaniem kształtu materaca do jego użytkownika i efektem otulania osoby śpiącej przez miękką piankę. Jednocześnie materac termoelastyczny zapewnia idealne podparcie poszczególnym częściom ciała, nie można więc powiedzieć, że jest zbyt miękki. Ponieważ odkształcenie pianki następuje nie tyle pod wpływem ciężaru, co emitowanego ciepła, nie zachodzi ryzyko głębokiego zapadania się najcięższych partii ciała. Sen na materacu termoelastycznym daje ciału szansę na pełną regenerację, pozwala bowiem odciążyć kręgosłup, biodra i barki, poprawie ulega także krążenie. Zatem jest to wybór idealny dla osób, które cenią sobie idealny komfort i jakość nocnego wypoczynku.

Zastosowanie materacy termoelastycznych

Produkty z pianki termoelastycznej należą do najbardziej ekskluzywnych materacy w ofercie firmy Meble K&D. Propozycje z tej grupy asortymentowej najczęściej wybierają osoby, które urządzają sypialnię na swoje własne potrzeby, z myślą o długotrwałym użytkowaniu danego materaca. Takie podejście jest uzasadnione szczególnie w przypadku materacy typu memory foam, które zapamiętują kształt ciała swojego użytkownika. Materace termoelastyczne znajdują zastosowanie w domach prywatnych, gdzie z jednego łóżka zawsze korzysta ta sama osoba, nie oznacza to jednak, że nie nadają się do łóżek podwójnych. Pianka termoelastyczna sprawdzi się idealnie w dużych łóżkach małżeńskich, gdzie każdemu z użytkowników zapewni maksymalną wygodę, nie pozwalając na to, by ruchy towarzysza wywoływały skrzypienie materaca bądź odkształcenia po stronie łóżka drugiego małżonka.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy