Materiał Partnera

Wykorzystanie pras hydraulicznych w liniach produkcyjnych

Wykorzystanie pras hydraulicznych w liniach produkcyjnych

Prasa hydrauliczna to nowoczesny system, który wykorzystuje ciecz do realizacji konkretnych, produkcyjnych zadań. Innymi słowy, jest to maszyna, która do obórki materiałów wykorzystuje ciecz pod ciśnieniem. Dzięki niej obrabia się zarówno wszystkie metale, jak i drewno czy tworzywa sztuczne. Co ciekawe, prasa umożliwia ciągnięcie, wytłaczanie, a nawet prasowanie wybranych materiałów.

Prasy hydrauliczne w liniach produkcyjnych – zastosowanie

Wykorzystywanie pras hydraulicznych w przemyśle jest dziś powszechne i bardzo często stosowane. Takie maszyny zapewniają płynność zaplanowanej pracy. W przeciwieństwie do pras mechanicznych system działa bardzo wydajnie i bez zbędnych przestojów.

Poza tym prasy hydrauliczne mogą się pochwalić szeroką gamą zastosowań. Głównie dlatego, że występują w wielu rodzajach. – Prasy hydrauliczne stosuje się między innymi na liniach produkcyjnych firm zajmujących się częściami samochodowymi, w fabrykach elektroniki, w górnictwie lub też w fabrykach części klimatyzacyjnych – mówi przedstawiciel firmy HYDRO DYNA.

Z pras bardzo często korzysta też branża lotnicza i wodociągowa. Jak widać, po nowoczesne systemy działające pod ciśnieniem sięga dziś wiele gałęzi przemysłu. Jesteś właścicielem firmy produkcyjnej i myślisz o zainwestowaniu w prasy hydrauliczne? To, na jaki ich rodzaj powinieneś postawić, musisz przedyskutować ze specjalistami.

Prasy hydrauliczne w liniach produkcyjnych – zalety wykorzystania

Nowoczesne prasy hydrauliczne umożliwiają wybór ciśnienia, które jest potrzebne do wykonania zaplanowanej obróbki. A to znacznie ułatwia wszystkie prace produkcyjne. Ustawiona w konkretny sposób maszyna powtarza dany schemat postępowania, cały czas stosując ten sam poziom ciśnienia. Wydaje się więc oczywiste, że automatyka w prasach jest bardzo zaawansowana. Ten fakt stoi niejako w opozycji do bardzo prostej obsługi systemu.

Elementy tego rodzaju cechuje bardzo prosta konstrukcja, która przekłada się na nieskomplikowaną, intuicyjną wręcz obsługę. Jeśli o stosowane w zakładzie prasy hydrauliczne zadba się w odpowiedni i profesjonalny sposób – działają bezawaryjnie przez wiele lat. A nawet jeśli dojdzie do jakiejkolwiek usterki, z pewnością można będzie ją naprawić. W tej branży działają bowiem wyspecjalizowane firmy takie jak wspomniane już przedsiębiorstwo z Wrocławia. Pamiętaj, że regeneracja i serwis hydrauliki siłowej wymaga wiedzy i doświadczenia. Nie próbuj działać w tym zakresie na własną rękę. O wiele lepiej poprosić o pomoc specjalistów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy