Materiał Partnera

Z jakich szamponów korzystają fryzjerzy?

Z jakich szamponów korzystają fryzjerzy?

Szampony stanowią podstawę codziennej pielęgnacji włosów. Mają za zadanie przede wszystkim oczyścić kosmyki z zanieczyszczeń i zadbać o kondycję pasm oraz skóry głowy. Szampony fryzjerskie są wyjątkowymi kosmetykami. Pozwalają profesjonalistom na świadczenie usług na najwyższym poziomie i uzyskanie satysfakcji klientów. Sprawdź, jakie szampony stosowane są na ogół w salonach fryzjerskich!

Profesjonalne szampony do włosów

W salonach fryzjerskich dużą grupę kosmetyków stanowią szampony i odżywki do włosów zniszczonych i suchych. Kondycja kosmyków wielu klientów jest słaba, co jest wynikiem chemicznych zabiegów czy niewłaściwej pielęgnacji. W takich sytuacjach fryzjer może użyć szamponu np. z olejem arganowym lub kolagenem, który pomoże dogłębnie nawilżyć i odżywić zniszczone pasma.

W przypadku włosów farbowanych zastosowanie znajdują preparaty zapobiegające utracie koloru. Pomagają one chronić i utrwalać odcień, jaki udało się uzyskać poprzez koloryzację. Ułatwiają rozczesywanie i zapobiegają plątaniu się włosów. Jak wskazują specjaliści z firmy WATS, na szczególną uwagę zasługują włosy rozjaśniane, które wymagają większej dbałości. W przypadku ich pielęgnacji szampon powinien pomagać także w wyeliminowaniu żółtych, nieestetycznych pigmentów z koloru. 

Co jeszcze zapewniają profesjonalne szampony?

Szampon profesjonalny stosowany w salonie fryzjerskim pomaga sprawić, że włosy są niebywale miękkie i gładkie. Wynika to z precyzyjnie stworzonego składu, który zapewnia niezwykle korzystne wsparcie dla pasm i skóry głowy. Każdy taki kosmetyk został opracowany przez specjalistów znających branżę kosmetyczną i potrzeby odbiorców. Jest to gwarancja dostarczenia włosom wszystkiego, czego potrzebują.

Należy zwrócić uwagę na to, że fundamentem piękna włosów jest ich zdrowie. Szczególne znaczenie ma równowaga PEH, a więc odpowiednia kompozycja:

  • protein,
  • emolientów,
  • humektantów.

Właściwe proporcje tych składników zapewniają lśniącą, dobrze odżywioną i nawilżoną fryzurę. Na ogół są to kosmetyki, których formuła opiera się na naturalnych składnikach. W szczególności są to drogocenne olejki i wyciągi z roślin, które zapewniają włosom zdrowie, gładkość i połysk.

Producenci profesjonalnych szamponów opracowują różne warianty preparatów, by mogły być one dostosowane do każdego typu włosów i problemów, jakie sprawia ich pielęgnacja. Umożliwiają one właściwe zadbanie o pasma, nadanie im sprężystości i blasku, a także trwałe ułożenie wybranej fryzury.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy