Materiał Partnera

Zalety korzystania z agencji pracy dla pracodawcy

Zalety korzystania z agencji pracy dla pracodawcy

Znalezienie dobrego pracownika może stanowić dla pracodawcy trudne wyzwanie. Jeszcze niedawno, to osoby szukające pracę musiały starać się bardzo aktywnie, aby dostać zatrudnienie. Przez wszelkie zmiany, jakie zaszły na rynku pracy w ostatnich latach, to pracodawcy częściej zmuszeni są do bardzo aktywnego poszukiwania osób do pracy. W takiej sytuacji, coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się skorzystanie z pomocy agencji pracy. Agencja pracy jest prywatną firmą, świadczącą usługi podobne do tych, jakie oferuje powiatowy urząd pracy. Jakie są największe zalety skorzystania z takich usług?

Główne zadania agencji pracy

Agencje zatrudnienia zajmują się przede wszystkim rekrutacją oraz selekcją najlepszych kandydatów. Jest to niesamowitym udogodnieniem dla pracodawców, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas niezbędny do przeprowadzenia rekrutacji. Pracownicy agencji pracy publikują ogłoszenia o pracy, weryfikują CV kandydatów oraz przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne. Następnie przedstawiają pracodawcy najlepsze kandydatury na dane stanowisko.

Oprócz tego, dzięki skorzystaniu z usług agencji, pracodawca poniesie mniejsze koszty związane z poszukiwaniami pracownika. Inną ważną zaletą wynikającą z korzystania z usług agencji pracy przez pracodawcę jest odciążenie od zadań kadrowych, takich jak np. prowadzenie dokumentacji pracowniczej, odprowadzanie składek ZUS oraz przekazywanie pensji pracownikowi.

Rekrutacja prowadzona przez agencję pracy

Dobre sprofilowanie agencji pracy w kręgu danych branż pozwala na znalezienie odpowiedniego pracownika, który będzie jak najbardziej dopasowany do potrzeb pracodawcy. Pracownicy agencji pracy wykorzystują do wyselekcjonowania pracowników różnorodne metody rekrutacji. Mają także dostęp do specjalnych baz, dzięki którym wybranie odpowiednich kandydatów staje się szybsze.

Jak mówi przedstawiciel agencji pracy SEP Peeters z Opola:

Efektywna selekcja pozwala na przedstawienie pracodawcy jedynie ofert pracowników, którzy spełniają określone wcześniej wymagania. Pracodawca korzystający z usług agencji pracy ma możliwość uczestniczenia w poszczególnych etapach selekcji pracowników. Inną opcją jest także przedstawienie pracodawcy tych kandydatur, które posiadają kwalifikacje dostosowane do specyfiki danej firmy.

Zatrudnienie przez agencję a rodzaj wykonywanej pracy

Osoby zainteresowane pracą za granicą często poszukują zajęcia tymczasowego. W związku z tym nie jest uprawniony do wykonywania niektórych obowiązków. Dla przykładu nie może wykonywać pracy szczególnie niebezpiecznej, czy też pracy wymagającej uzbrojenia w broń lub przedmioty przeznaczone do obezwładniania. Nie może również pracować na stanowisku innego pracownika, który nie jest pracownikiem tymczasowym, kiedy ten bierze udział w strajku.

Skorzystanie z agencji pracy może przynieść pracodawcy wiele korzyści. Są nimi nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także mniejsze zaangażowanie w sprawy formalne. Ponadto, agencja pracy ułatwia pozyskanie pracowników z zagranicy. Usługi agencji pozwolą również na odciążenie związane z koniecznością śledzenia ciągle zmieniających się zmian w przepisach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy