Materiał Partnera

Zalety korzystania z doradztwa biznesowego

Zalety korzystania z doradztwa biznesowego
Gdy otwieramy działalność, nie zawsze myślimy o skorzystaniu z doradztwa biznesowego. Sądzimy, że wystarczy być specjalistą w swojej dziedzinie, by,  automatycznie, na swoich umiejętnościach dobrze zarobić. To się udaje bardzo nielicznym. Zazwyczaj prócz bycia fachowcem w branży liczy się jeszcze umiejętność prowadzenia biznesu, a tą nie zawsze mamy na starcie. Dlatego korzystanie z doradztwa biznesowego jest jak  najbardziej uzasadnione.

Po co nam doradztwo biznesowe?

Celem doradztwa jest szeroko pojmowane profesjonalne wsparcie klienta, by prowadzona przez niego firma zbudowała własną markę, skutecznie znajdowała klientów i sprzedawała usługi/produkty po jak najlepszych cenach, by osiągnąć zyski, pozwalające na nie tylko na godne życie, ale i na rozwijanie działalności. Poza tym wielu przedsiębiorców chciałoby się skupić na tej sferze działalności, w której są fachowcami, na jak najlepszym wykonywaniu usług/ produkowaniu produktów, na budowaniu relacji z klientami.
Trudno jest jednocześnie śledzić biznesowe nowinki, zmieniające się przepisy dotyczące finansów w przedsiębiorstwie, nowe trendy w zarządzaniu. W takiej sytuacji też warto z doradztwa biznesowego skorzystać – mówi specjalista z firmy Ed Pro w Szczecinie.

Jak jest realizowane doradztwo biznesowe?

Z doradztwa można skorzystać już na długo przed otworzeniem działalności. Specjaliści  pomogą przygotować profesjonalny biznes plan, doradzą, gdzie można się starać  o dofinansowanie czy kredyt,  gdzie znaleźć wspólnika albo inwestora. Analizując oczekiwania klienta i realne możliwości rozwoju firmy, w oparciu o badania rynku, pomagają ustalić  strategię działania, adekwatną do możliwości i planów klienta. Prognozują, jakie inwestycje trzeba będzie przedsięwziąć, kiedy i jakich zysków można się spodziewać. Dysponując już planem finansowym, wskazują, jaki rodzaj dofinansowania będzie najbardziej efektywny. Pomagają w pisaniu  wniosków o dotacje i w rozmowach z instytucjami, które udzielają dofinansowań.

Rozwój biznesów już działających

Doradztwo biznesowe ma wiele zalet także dla tych przedsiębiorców, którzy działalność już prowadzą. Pozwala zwiększyć zyski dzięki skuteczniejszej kampanii marketingowej, lepszemu zarządzaniu pracownikami, optymalizacji transakcji kapitałowych, wykorzystywaniu nowych technologii. Pomagają też zrozumieć i wykorzystać, dla efektywniejszego prowadzenia działalności, trendy globalne, które mają coraz większy wpływ, nawet na mikrobiznesy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy