Materiał Partnera

Zalety nawilżania pomieszczeń

Zalety nawilżania pomieszczeń

Nowoczesne systemy nawilżania powietrza cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów reprezentujących firmy z różnych branż. Najczęściej stosuje się dwa rodzaje systemów: wysoko i niskociśnieniowe. Pierwsze wykorzystywane są głównie w halach produkcyjnych i magazynowych, drugie w ogródkach restauracyjnych oraz ogrodnictwie i hodowli zwierząt.

Nawilżacze powietrza wykorzystywane w przemyśle

Prace prowadzone na halach produkcyjnych i magazynowych wpływają na środowisko pracy w tych pomieszczeniach. Bardzo częstym problemem jest suche powietrze, które negatywnie wpływa nie tylko na materiały produkcyjne, ale także na samopoczucie pracowników i w wielu przypadkach zmniejsza jakość produkcji oraz efektywność pracy.

- W przypadku przestrzeni przemysłowych nie bez znaczenia jest także bardzo duże zapylenie oraz wyładowania elektrostatyczne. Brak jakichkolwiek działań w celu ich zmniejszenia może zagrażać zdrowiu lub życiu osób zatrudnionych. Co więcej, przemieszczające się po danej przestrzeni zanieczyszczenia wpływają także na rozprzestrzenianie się bakterii. Dlatego właśnie coraz więcej przedsiębiorstw z różnych branży decyduje się na montaż profesjonalnych systemów nawilżania powietrza — wyjaśnia specjalista z firmy SYNAPO Systemy Nawilżania Powietrza.

Najczęściej przemysłowe nawilżacze powietrza wykorzystuje się w zakładach:

  • poligraficznych,
  • meblowych i drzewnych,
  • spożywczych,
  • tekstylnych i włókienniczych,
  • elektronicznych.

Chłodzenie za pomocą mgły wodnej

Systemy wysoko i niskociśnieniowe mogą też chłodzić powietrze. W ogródkach restauracyjnych oraz ogrodnictwie bardzo popularne są system niskociśnieniowe. Generują one delikatną mgłę wodną i dzięki niej przynoszą ulgę klientom, zwłaszcza podczas upalnych dni. Ze względu na niski koszt takich systemów i prosty montaż decyduje się na nie coraz więcej klientów prywatnych. Jest to instalacja, która doskonale sprawdza się na balkonach, czy tarasach. Mogą z nich skorzystać osoby, które mają swoje szklarnie i zależy im na zapewnieniu odpowiednich warunków roślinom. Co więcej, system zamgławiania sprawdzi się również w gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt. W ten sposób można stworzyć im właściwe warunki w pomieszczeniach, gdzie przebywają, chroniąc przed upałami.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na system nawilżania powietrza?

Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór firmy odpowiedzialnej za zaprojektowanie i wykonanie systemu nawilżającego. Bardzo ważne, aby dopasować instalację i jej elementy do potrzeb danego klienta, zarówno pod względem odpowiedniego doboru urządzeń nawilżających oraz wydajności całego systemu. Tylko w takim przypadku jest ona dostatecznie skuteczna. Nie bez znaczenia jest także montaż, który musi być zgodny z wszelkimi przepisami BHP i nie może ograniczać pracy w danym zakładzie, czy stwarzać niebezpieczeństwa. Warto także stawiać na tych wykonawców, którzy oprócz podstawowych usług oferują serwis. Wówczas w razie awarii można liczyć na szybką naprawę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy