Materiał Partnera

Zalety używanych wózków widłowych

Zalety używanych wózków widłowych
Nowe czy używane – to jeden z dylematów, przed którym stoją osoby planujące zakup wózków widłowych. O wyborze konkretnego modelu sztaplarki do magazynu z reguły decyduje rachunek ekonomiczny. Wózki używane, choć nieco tańsze, wcale nie muszą okazać się gorsze. Sporo z nich ma do zaoferowania równie wiele, co fabryczne „świeżynki”.

Dlaczego warto zainwestować w używany wózek widłowy?

Wózki widłowe to pojazdy słynące ze swojej wytrzymałości. Dobrze utrzymany model wózka widłowego może działać w niezawodny sposób przez wiele lat nieustannej eksploatacji. Sztaplarki dostępne na rynku wtórnym nie muszą być więc urządzeniami awaryjnymi. Wręcz przeciwnie – często prezentują się bardzo dobrze pod względem technicznym. Skąd ta pewność? Większość sprzętu przed ponownym trafieniem na rynek podlega gruntownej renowacji. Należy też pamiętać o obowiązkowych przeglądach technicznych wózków, które pozwalają skontrolować sprawność danego sprzętu. W dogodnych okolicznościach, zakup wózka z drugiej ręki może oznaczać oszczędność rzędu nawet kilku tysięcy złotych! Oczywiście wiele zależy od danej marki, rodzaju i kategorii widłaka. Interesujące modele używanych wózków widłowych można znaleźć za pośrednictwem internetu – na przykład w ofercie firmy IPZ, dysponującej sztaplarkami LINDE, STILL oraz innych znanych producentów.

Po czym poznać jakość używanej sztaplarki?

Jeżeli chcemy bliżej rozeznać się w jakości danego sprzętu, możemy zapytać o jego klasę użytkową. Wiele marek wózków posiada swoje wewnętrzne klasyfikacje. W przypadku używanych wózków widłowych STILL jest to podział na trzy kategorie – brąz, srebro i złoto. Podział ten uwzględnia takie elementy jak: stan techniczny, stan powłoki lakierniczej, a także rok produkcji wózka i akumulatora. Wózki z kategorii brązowej cechują się dobrym stanem technicznym, jednak nie jest on potwierdzony przeglądem. Sztaplarka tego typu nie posiada też ważnej gwarancji. Akumulator nie jest nowy, choć sprawny. Na lakierze mogą występować niedoskonałości. Wózki z kategorii srebrnej mają udokumentowany przegląd i gwarancję na trzy miesiące (300 motogodzin). Posiadają sprawny akumulator, a także odnowioną powłokę lakierniczą. Złota kategoria oznacza widłaki najlepsze jakościowo, z aktualnym przeglądem oraz gwarancją na pół roku (600 motogodzin). Posiadają one nową powłokę lakierniczą i nowy akumulator. Znajomość kategorii używanych wózków widłowych czasem pomaga w dokonaniu zakupu, choć poszczególne oferty mogą się różnić. Aby uzyskać szczegółowe informacje o danym wózku widłowym, warto skontaktować się ze sprzedawcą.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy