Zastosowania czyściw przemysłowych

Czym szybko usunąć plamę oleju na posadzce warsztatu samochodowego? Jak wypolerować na błysk aluminiowy blat restauracyjnej kuchni? Czy można szybko umyć okna, nie pozostawiając na szybach smug? Sprostanie wszystkim tym wyzwaniom jest możliwe pod warunkiem użycia czyściw przemysłowych. Poznaj ich właściwości i wszechstronne możliwości wykorzystania.
Co to jest czyściwo przemysłowe?
Czyściwo przemysłowe to bardzo chłonny materiał przeznaczony do wycierania trudnych zabrudzeń. Produkowane jest z papieru makulaturowego, celulozy lub włókniny bawełnianej. Najczęściej sprzedawane jest w bardzo dużych rolkach, które w zakładach przemysłowych zawieszane są na specjalnych stojakach. Czyściwo przemysłowe w postaci arkuszy można umieszczać w podajnikach, co ułatwia pobieranie pojedynczych odcinków. Nowością w branży są czyściwa nasączane, które pozwalają na usuwanie zaschniętych zabrudzeń w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody.
Gdzie używa się czyściw przemysłowych?
Przede wszystkim tam, gdzie trzeba często i na bieżąco usuwać zanieczyszczenia rozmaitymi płynami. Ponieważ czyściwa doskonale chłoną nie tylko wodę, ale też gęste płyny, są niezastąpione w warsztatach samochodowych. Za pomocą czyściwa można szybko zetrzeć z powierzchni smar, usunąć rozlany olej i wszystkie inne płyny eksploatacyjne. Kilkuwarstwowe czyściwa chronią dłonie pracowników przed wysokimi temperaturami i przed skaleczeniem, jeśli np. w zabrudzeniu znajdują się drobinki stłuczonego szkła lub opiłki metali.
Uniwersalne czyściwa przemysłowe powstają z makulatury. Są bardzo mocne i chłonne, ale mogą pylić, dlatego nie sprawdzą się tam, gdzie powierzchnia musi być wolna od najmniejszych okruszków. Dlatego do polerowania, a więc np. w lakierniach samochodowych, używa się czyściw włókninowych. Surowiec do ich produkcji również pozyskiwany jest z recyklingu, tyle że nie papieru, a bawełnianych tkanin. Czyściwo włókninowe jest jeszcze wytrzymalsze od papierowego; żeby ułatwić pracownikom pobieranie listków, można wybrać czyściwo w arkuszach – mówi ekspert z hurtowni chemii profesjonalnej BKF Warszawa.
Z czyściw przemysłowych korzysta nie tylko branża motoryzacyjna. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie kuchnie lokali gastronomicznych. Wycieranie blatów, naczyń i urządzeń gastronomicznych wielorazowymi ścierkami nie jest higienicznym rozwiązaniem, dlatego za zapleczu każdej restauracji można dziś znaleźć czyściwa przemysłowe. Potrzeba utrzymania najwyższej higieny wymusza używanie czyściw również w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych oraz gabinetach lekarskich – takie miejsca należy sprzątać z wykorzystaniem jednorazowych materiałów. Chłonne i wytrzymałe, a przez to ekonomiczne w użyciu czyściwa stanowią świetną alternatywę dla zwykłych ręczników papierowych, dlatego powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej profesjonalnej ekipy sprzątającej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Dorota Rakoczy
Doradztwo finansowe woj. mazowieckie05-825 Grodzisk Mazowiecki, Kilińskiego 9 lok. 13
-
Ekspert kredytowy, kredyty hipoteczne Przemysław Małyga
Doradztwo finansowe woj. wielkopolskie61-831 Poznań, pl. Wiosny Ludów 2
-
Dorota Wyjadłowska Kancelaria doradztwa podatkowego
Doradztwo podatkowe woj. małopolskie30-150 Kraków, Armii Krajowej 12 lok. U6