Bez kategorii
10 lipca 2019

Agencja morska – jak dbają najlepsze z nich o swoich marynarzy?

Agencje morskie, to firmy pośrednictwa pracy, dla marynarzy, oficerów, a także techników, którzy mogą znaleźć zatrudnienie w portach, na tankowcach, czy też na różnego rodzaju statkach, głównie przeznaczenia handlowego. Warto jednak zauważyć, że wielokrotnie dla np. marynarzy praca na morzu, wiąże się z umowami długoterminowymi, które wygasają. Aby nie szukać pracy na własną rękę, współpracują one z dobrymi agencjami morskimi. Dowiedz się, czym wyróżniają się najlepsze z nich.

Stała i rozwijająca praca

Najlepsze agencje morskie, dbają o to, aby marynarze, którzy podejmą z nimi współpracę, mieli stałe zatrudnienie, z atrakcyjnym systemem urlopowym, a także z bardzo wysokimi zarobkami, charakterystycznymi dla branży za granicą. Istotna jest także pełna oferta ubezpieczeniowa w trakcie pracy  w drodze do domu – dobre agencje pracy opłacają swoim marynarzom nawet przeloty samolotowe!

Jeśli chodzi zaś o pracę, warto wiedzieć, że w polscy marynarze, bez problemu mogą uzyskać zatrudnienie na międzynarodowych statkach, uzyskując doświadczenie w znanych firmach Europy Zachodniej – oczywiście jest to podyktowane bardzo złożoną procedurą oceny doświadczenia oraz kwalifikacji zawodowych, co pozwala wyznaczyć także pracownikowi najlepszą ścieżkę rozwojową. Jest to bardzo ważne dla osób, które wiążą swoją przyszłość z morzem na dłuższy czas.

Co jeszcze gwarantują w ramach stałej współpracy najlepsze agencje morskie? Z pewnością szybkie przelewy wynagrodzenia, pomoc w uzyskaniu zakwaterowania dla rodzin z dziećmi, a także perspektywiczne  planowanie każdego nowego zlecenia, na coraz to lepszych jednostkach pływających, na których panują najnowsze technologie oraz standardy pracy i bezpieczeństwa.

Aplikacja przez Internet – obsługa online

Najlepsze agencje morskie, zapewniają możliwość nawiązania współpracy dla nowych pracowników przez Internet. Jest to bardzo wygodna opcja, która stwarza szansę uzyskania dobrego zatrudnienia osobom nie tylko z regionów wybrzeża i najbardziej znanych portów polskich: Gdańsk, Gdynia, Szczecin itd. Jeśli chodzi o wykorzystywanie Sieci, warto wiedzieć, że pozyskani pracownicy, również są kompleksowo obsługiwani drogą on-line. Dla chętnych oferowane są między innymi wstępne kursy w formie e-learningów, które przygotowują do późniejszych certyfikacji. Mowa np. o szkoleniach ECDIS, czy też HAZMAT – Ładunki niebezpieczne.

Przykład innowacyjnej agencji morskiej – DOHLE MARINE

Przykładem innowacyjnej agencji morskiej, która gwarantuje obsługę marynarzy na światowym poziomie, jest DOHLE MARINE SERVICE EUROPE. Spółka ta nawiązuje również kooperację z amatorami, pracownikami serwisu technicznego, czy oficerami ochrony statku, którzy uzyskują pracę na fotach takich koncernów, jak:   Peter Döhle Schiffahrts-KG,  HAMMONIA Reederei GmbH & Co. KG& Co. KG, DPM Döhle Personalmanagement GmbH & Co. Kg, MPC Münchmeyer Petersen Steamship GmbH & Co, CSAV Compañía Sud Americana de Vapores,  CMACGM Delmas, COLUMBIA Shipmanagement Ltd , Enzian Ship Management AG, Topaz Energy and Marine Ltd.