Bez kategorii
24 lipca 2019

Akumulatory silnikowe VARTA

Akumulatory samochodowe to elementy, bez których nie można eksploatować auta. Ich żywotność jest jednak określona i należy je wymieniać, po kilkuletnim okresie użytkowania. To wtedy przychodzi czas na zastanowienie się, jaki akumulator będzie najbardziej wydajny dla naszego pojazdu. Tu nie tylko warto zwracać uwagę na parametry techniczne tychże konstrukcji, ale również na markę. Jedną z najlepszych na polskim rynku jest VARTA, której produkty montowane są dzisiaj w milionach samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, czy nawet przyczep kempingowych!

Linia produktowa VARTA na rok 2019

Jeśli chodzi o linię produktową VARTA na rok 2019, warto przybliżyć siedem wyjątkowych akumulatorów. Pierwszym z nich jest Silver Dynamic AGM, który dedykowany jest dla pojazdów z innowacyjnym systemem start-stop. Dla nich przeznaczony jest również akumulator Blue Dynamic EFB, który jednak jest wyższy jakościowo i zapewnia znacznie wyższe zapotrzebowania energetyczne. W przypadku pojazdów o średnim poziomie eksploatacji energii, warto wybrać spośród kolejnych dwóch produktów. Mowa o akumulatorze Blue Dynamic oraz Silver Dynamic. „Kolorystyczną” linię akumulatorów samochodowych, zamyka konstrukcja Black Dynamic, która dedykowana jest dla samochodów wyprodukowanych przed rokiem 2000. VARTA w ten sposób udowadnia, że dba o wszystkie grupy kierowców! Dowodem na to jest również akumulator VARTA Classic do samochodów zabytkowych. Flagowym produktem marki na rok 2019, jest jednak system podwójnego akumulatora Silver Dynamic Auxiliary, który zapewnia dodatkowo urządzenie do zastosowań pomocniczych. Takie rozwiązanie warte jest wdrożenia w pojazdach najnowszych technologii.

Dlaczego warto postawić na akumulatory VARTA?

Akumulatory VARTA wypadają wśród konkurentów w testach laboratoryjnych oraz terenowych najlepiej. Są one dostosowane do różnego poziomu eksploatacji prądu elektrycznego w samochodzie, do różnych warunków i stylów jazdy, a także do odmiennych typów pojazdów. VARTA, jak już wspomniano produkuje zarówno urządzenia tradycyjnych technologii do starszych aut, jak i też bardzo innowacyjne konstrukcje, które zaskakują swoją żywotnością, odpornością na warunki atmosferyczne, czy duże obciążenia elektroniki w samochodzie. Tu warto wymienić dwie innowacje. Pierwszą z nich jest technologia Absorbent Glass Mat (AGM), która oparta jest o włókna szklane wchłaniające elektrolit. Pozwala to zaś uzyskiwać znaczący wzrost pracy cyklicznej, a także wielokrotne ładowanie i rozładowywanie akumulatora bez uszczerbku dla jego własności użytkowych. Kolejną technologiczną „rewolucją” wprowadzoną m.in. przez VARTA, są akumulatory Enhanced Flooded Battery (EFB). Zostały one zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania wysokowydajnych pojazdów użytkowych, które wymagają zapewniania najwyższego poziom ochrony przed stratyfikacją elektrolitu, oraz przed drganiami. Warto zatem docenić to, że koncert VARTA, tworzy swoje akumulatory EFB i AGM, nie o standardowe rozwiązania, ale o własne pomysły, które gwarantują jakość na najwyższym poziomie.

Gdzie kupić akumulator VARTA w atrakcyjnej cenie?

Produkty marki VARTA dystrybuują na rynku tylko najlepsze sklepy motoryzacyjne w Polsce, obsługujące warsztaty samochodowe, komisy aut, firmy leasingowe, a nawet zespoły sportów wyczynowych. Atrakcyjne ceny akumulatorów, oraz liczne promocje i szerokie doradztwo techniczne, zapewnia zaś między innymi szczecińska firma CARWIT Auto Części, gdzie można zakupić również oleje samochodowe, rozruszniki i alternatory, klocki hamulcowe, czy wiele innych podzespołów. Z pełną ofertą sklepu, warto zapoznać się na jego stronie www.