konferencja biznesowa Bez kategorii
25 kwietnia 2020

Atrakcje jako ważny element konferencji biznesowej

Organizowanie konferencji to znak biznesowy, że firma liczy się w danej branży. Jest to jedna z najlepszych metod rozwoju firmy. Każdemu organizatorowi takiego wydarzenia zależy na tym, aby wszystko było dobrze zaplanowanie oraz na długo zapadło w pamięci uczestników, dlatego po zakończeniu konferencji biznesowej nie można zapomnieć o ciekawych atrakcjach, np. ognisku, grze w bilard czy w paintball.

Dlaczego atrakcje są ważnym elementem konferencji biznesowych?

Wydarzenia biznesowe trwają zazwyczaj kilka dni. Często są to duże eventy organizowane w hotelach lub ośrodkach konferencyjnych, na których uczestnicy poszerzają swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i wystąpieniach. Organizatorzy konferencji zazwyczaj po części oficjalnej organizują spotkania o nieformalnej atmosferze, przy której można poszerzyć sieć swoich kontaktów biznesowych czy zareklamować własną osobę. Organizując uczestnikom czas po konferencji, mamy szansę poznać ich zdanie nie tylko o evencie, ale również na temat firmy. Taka nieformalna część pozwoli gościom na chwilę oddechu po całodziennych obradach.

Ważnym elementem konferencji biznesowej jest część rekreacyjna, która ma bardzo duże znaczenie dla powodzenia programu całej konferencji biznesowej. To właśnie w trakcie trwania tej nieformalnej części ludzie naprawdę się poznają oraz wymieniają między sobą poglądy. Co więcej, wspólne przeżycia zbliżają ludzi i łączą ich w silne zespoły, dlatego warto zadbać o odpowiedni wypoczynek i rozrywkę na koniec dnia – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z Centrum konferencyjno-szkoleniowego Dzikie Wino, która dysponuje czterema klimatyzowanymi salami konferencyjnymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny.

Ciekawe atrakcje w pakiecie konferencyjnym pozwolą przyciągnąć więcej gości na wydarzenie. Organizacja konferencji w interesującym miejscu z pięknym krajobrazem, wspaniałą kuchnią i niezwykłą atmosferą z pewnością zagwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Jakie atrakcje po konferencji biznesowej wybrać?

Wszystko zależy od tego, kim będą uczestnicy konferencji, jaki charakter będzie miało spotkanie biznesowe, a także gdzie będzie zorganizowane. Piękne miejsce blisko natury, otoczone niezwykłą architekturą pozwoli na szeroki wybór formy spędzenia czasu po wyczerpującym dniu. Przygotowując atrakcje, warto zwrócić uwagę na specyfikę Klienta, jego założenia i cele, profil i dynamikę grupy. Jeżeli między uczestnikami eventu panuje swobodna atmosfera, można zaproponować wieczorną biesiadę przy ognisku, grilla w przyjemnym otoczeniu, jazdę konną, paintball, bilard i inne integracyjne gry fabularne i strategiczne.

Jeżeli uczestnikami spotkania w sali konferencyjnej w Łasku będą głównie prezesi i menedżerowie można postawić na elegancką kolację i integracje uczestników przy drinku. Dobrym pomysłem będzie degustacja win, pokazy barmańskie lub kulinarne np. przygotowanie i degustacja sushi, swojskich trunków i potraw, buchanie ogniem przez barmanów czy szablowanie szampana. Czas można urozmaicić również występami muzycznymi, zabawą w kasyno lub grą w golfa. Wieczór natomiast można spędzić na zabiegach w SPA. Jeżeli teren jest duży, można pomyśleć o pokazach technologii lub sprzętów, z którymi styczność mają uczestnicy danej branży. Takie spędzanie czasu to również idealna atmosfera do rozmów i biznesowych negocjacji. Jeżeli zależy nam na atrakcjach bardziej ekstremalnych, postawmy na loty balonem lub samolotem, kajaki, skutery wodne, żeglarstwo, quady czy gokarty. Pamiętajmy, że wybór atrakcji zależy od tego, jakie miejsce wybierzemy, jakie będą okoliczności spotkania oraz kim będą jego uczestnicy.