Bez kategorii
14 października 2019

Rodzaje trumien oferowanych przez dobre zakłady pogrzebowe

Wraz z ostatnim pożegnaniem zmarłej osoby w przypadku tradycyjnego pochówku niezbędne jest wybranie odpowiedniej trumny. Dobre zakłady pogrzebowe zajmujące się ich produkcją są w stanie wykonać nietypowe zlecenia, co pozwala stworzyć trumnę o charakterystycznych wymiarach oraz wyglądzie. Jakie konkretnie rodzaje trumien dostępne są w ofercie tego typu domów pogrzebowych?

Trumna na zamówienie

W przypadku tradycyjnego pochówku jednym z elementów pożegnania bliskiej osoby jest złożenie jej ciała do ziemi w trumnie. Można ją wykonać na indywidualne zamówienie, czego podejmie się sprawdzony zakład pogrzebowy dysponujący właściwym zapleczem. W odpowiedni sposób suszy się drewno, z którego następnie przygotowywana jest trumna o wymiarach i kształcie zgodnych z zaleceniami klienta. Trumna może być wykonana zarówno na podstawie przedstawionego wzoru, jak i całkowicie indywidualnie. Takie usługi świadczy zakład pogrzebowy Bożena Witwicka.

Warto zwrócić też uwagę na inny rodzaj nietypowych trumien, czyli modele ekologiczne. Mogą być one w pełni wykończone i udekorowane według konkretnych zaleceń zamawiającego, jednak pozostają wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Trumny ekologiczne są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przy tradycyjnym pochówku. Nadal jednak największym zainteresowaniem cieszą się konwencjonalne trumny – jakie ich typy znaleźć można w ofercie dobrych zakładów pogrzebowych?

Tradycyjna trumna

Do produkcji trumien wykorzystuje się przeważnie wysokiej jakości drewno. To właśnie pod tym względem zakłady pogrzebowe dają możliwość wyboru swoim klientom. Trumny mogą być przygotowane np. z drewna sosnowego lub dębowego, co zapewnia ich charakterystyczny, elegancki wygląd. Poszczególne modele różnią się pod względem ilości dekoracji, ale też kształtu. Niektóre wzbogacane są estetycznym, koronkowym materiałem, inne z kolei posiadają pozłacane uchwyty. Warto zwrócić też uwagę na możliwość wyboru spośród wielu odcieni drewna.

Oprócz trumien na zamówienie, ekologicznych i tradycyjnych, w ofercie dobrego zakładu pogrzebowego zajmującego się ich produkcją znaleźć można też modele wykorzystywane przy kremacji. Choć najczęściej są one wykonane z tektury, to nierzadko proponowane są również modele z drewna sosnowego. Dzięki temu nawet przy kremacji zadbać można o elegancję podczas składania ciała zmarłej osoby, co dla wielu rodzin jest niezwykle istotne. Dobrym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z kompleksowych usług zakładu pogrzebowego, który zajmuje się także produkcją trumien. Pozwala to dopasować właściwą spośród wielu dostępnych w ofercie.