adaptery do fotelików Freelancer
4 marca 2020

Adaptery do fotelików samochodowych. Ich rola i znaczenie

Kiedyś, aby pojechać z dzieckiem samochodem nawet na zakupy, trzeba było się sporo nagłowić. Fotelik samochodowy, do tego wózek w bagażniku, a zakupy między nogami. Dziś, na szczęście, są rozwiązania, które pozwalają rodzicom oszczędzić czas, miejsce oraz nerwy. W celu ułatwienia przenoszenia dziecka z fotelika do wózka stworzono adaptery. Warto wiedzieć, czym są te urządzenia i jak mogą ułatwić niektóre rodzicielskie bolączki.

Co to jest adapter i do czego służy?

Adapter jest mechanizmem, który montuje się na stelażu wózka, aby móc zamontować fotelik samochodowy, czy gondolę. Umożliwia on wygodne przenoszenie fotelika z samochodu na stelaż wózka i odwrotnie. Adapter do fotelika samochodowego sprawdzi się idealnie u osób, które często podróżują z dzieckiem i zależy im na sprawnym przejściu z samochodu na wózek.

Jak podkreślają eksperci z firmy Świat Dziecka: „Nie trzeba przesadzać malucha, żeby szybko wyjść, na przykład na pocztę. Wystarczy podjechać autem, wyjąć cały fotelik wraz z małym pasażerem, wpiąć go w stelaż i gotowe”. Adaptery są wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, jednak należy uważać, bo można natknąć się również na podrabiane egzemplarze. Urządzenia te najczęściej działają na zasadzie kliknięcia, czyli wpięcia najpierw ich w stelaż, następnie dopięcia gondoli lub fotelika. Należy zwrócić uwagę na to, aby adapter był odpowiednio dopasowany do konkretnego podwozia wózka. Przy każdym modelu jest informacja o tym, do jakich marek fotelików i stelaży wózków pasują.

Dlaczego warto używać adapterów?

Adaptery są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie decydują się na zakup wózka 3w1. Może zdarzyć się również tak, że w prezencie rodzice otrzymują na przykład, wózek Kinderkraft, a ktoś inny podarowuje im gondolę czy fotelik Cybex. Kiedy rodzice będą chcieli podróżować ze swoją pociechą, dzięki adapterom będą mogli przypiąć fotelik do stelaża wózka innej firmy. Ponadto, dzięki zamontowaniu adapterów nie męczy się dziecka przekładaniem go z fotelika do wózka, czy odwrotnie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i dla samego niemowlęcia. Jeśli nie jest się pewnym, czy dany adapter będzie odpowiedni do posiadanych akcesoriów lub ma się inne wątpliwości, warto najpierw rozejrzeć się i skorzystać z pomocy fachowców w tej dziedzinie.