kombinezon lakierniczy Freelancer
27 maja 2020

Kombinezony stosowane w pracach lakierniczych

Lakiernicy oprócz dużej wiedzy i bogatego doświadczenia potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Dotyczy to nie tylko używanych przez nich narzędzi i preparatów, ale i odzieży roboczej. Kombinezony lakiernicze pełnią bardzo ważną funkcję – chronią ciała fachowców przed pyłami i negatywnym wpływem stosowanych w warsztatach substancji chemicznych. Jak to wygląda w praktyce?

Kombinezony lakiernicze robocze do prac wstępnych

W zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w warsztacie skutecznie pomagają właściwie dobrane kombinezony lakiernicze. Podczas prac przygotowawczych sprawdza się odzież ochronna produkowana w 100% z polipropylenu. Dobry przykład stanowi tutaj kombinezon roboczy marki APP KP 50.

Materiał wykonania, jakim jest PP, zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność powietrza, dzięki czemu pozwala unikać przegrzania i pocenia się podczas pracy. Szyta z niego odzież jest lekka, a przy tym odporna na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymała na rozciąganie. Zastosowany kryty szew zewnętrzny wraz ze specjalną patką na zamku błyskawicznym oraz wykończeniem kaptura, rękawów i nogawek gumkami ściągającymi zapewniają doskonałą szczelność.

Taki krój w połączeniu z właściwościami polipropylenu sprawia, że kombinezon efektywnie chroni przed pyłem i brudem, gwarantując jednocześnie komfort i wygodę.

Profesjonalna odzież ochronna w warsztacie

W trakcie właściwych prac lakierniczych, a w tym i podczas malowania na mokro oraz metodą proszkową, maksymalną ochronę zapewniają fachowcom kombinezony produkowane zgodnie z normami bezpieczeństwa w określonych kategoriach i typach ochrony. Przed szkodliwymi cieczami i pyłami dobrze zabezpieczają na przykład modele APP AirMax oraz 3M 4540+. Oferują je sklepy z artykułami dla lakierników takie jak między innymi Warsztat24.

Profesjonalny kombinezon lakierniczy APP AirMax szyty jest z bardzo lekkiej, antyelektrostatycznej i wytrzymałej tkaniny, pokrytej filmem mikroporowatym. Chroni ciało przed kontaktem ze szkodliwymi substancjami, ale i jest bardzo przewiewny – posiada na plecach czerwony panel ze specjalnego materiału oddychającego. Wyposażony jest również w trzyelementowy kaptur, precyzyjnie wszyte rękawy i dwuczęściowy klin w kroku. Dodatkową ochronę przed niekorzystnymi warunkami podczas prac lakierniczych zwiększają mocne ściągacze, znajdujące się w kapturze, talii, kostkach i nadgarstkach oraz szczelne, szyte i dodatkowo taśmowane szwy. Jednym słowem taki kombinezon to idealne połączenie dwóch materiałów – typu 5 i 6, które zapewniają lakiernikom zarówno bezpieczeństwo  – kategoria ochrony III, Typ 5 i 6, jak i komfort podczas pracy.

Kombinezon ochronny lakierniczy 3M 4540+ to także rozwiązanie stanowiące praktyczną i wygodną kombinację ochrony, trwałości i wytrzymałości. Ich producent wykorzystuje podwójny, antystatyczny i bardzo nisko pylący materiał z mikroporowatego laminatu, który zabezpiecza zgodnie z kategorią III i typem ochrony 5/6. A wszyty w kombinezon dwustronny zamek błyskawiczny z zakładką sztormową oraz dzianinowe mankiety, elastyczny pas i nogawki – poza dodatkową ochroną – umożliwiają dopasowanie i swobodny ruch w trakcie wykonywanych obowiązków.