Freelancer
26 lutego 2019

Na czym polega leczenie ortodontyczne metodą Insignia?

Ortodoncja jest obecnie chyba najszybciej rozwijającą się dziedziną stomatologii. To co do tej pory najbardziej przerażało pacjentów, czyli długotrwałe noszenie mało estetycznych,  metalowych aparatów ortodontycznych, dziś jest z powodzeniem zastępowane nowoczesnymi metodami leczenia, które pozwalają na dużo szybsze osiągnięcie wymarzonych rezultatów. Jedną z takich nowinek w ortodoncji są systemy leczenia wad zgryzu Insignia. Na czym one polegają?

Na czym polega nowoczesność systemu Insignia?

Najważniejszym elementem, który wyróżnia system Insignia od wcześniej stosowanych metod leczenia wad zgryzu, jest najwyższa precyzja. Ta metoda leczenia ortodontycznego opiera się na dokładnych pomiarach komputerowych, dzięki czemu zakładany pacjentowi aparat jest precyzyjnie dopasowany do warunków zgryzowych i indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oczekiwanych efektów leczenia.  Co więcej: jeszcze przed rozpoczęciem leczenia lekarz, dzięki programom komputerowym, jest w stanie dokładnie przewidzieć wykonywane przez zęby w okresie leczenia mikroruchy oraz pokazać pacjentowi wizualizację przyszłego uśmiechu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz ortodonta z Kliniki stomatologicznej Codzienna Stomatologia w Mysłowicach:

System Insignia znacznie przyspiesza leczenie wady zgryzu, poprzez zwiększenie jego precyzji i przewidywalności zmian zachodzących w procesie leczenia. Takie leczenie trwa średnio o 25% krócej od leczenia tradycyjnymi metodami. Poza tym aparaty Insignia są dla pacjentów znacznie wygodniejsze i dzięki precyzyjnemu zaplanowaniu leczenia i zaprojektowaniu indywidualnego aparatu, niemal nigdy przed jego założeniem nie ma potrzeby usuwania zębów, żeby zrobić więcej miejsca w łuku zębowym. Z roku na rok ta metoda leczenia wad zgryzu zdobywa coraz większą popularność.

Przygotowanie do leczenia wady zgryzu systemem Insignia

Przed założeniem aparatu na zęby oczywiście konieczne jest dokładne poznanie wady zgryzu pacjenta w celu stworzenia indywidualnie dobranego aparatu ortodontycznego. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza więc z pacjentem dokładny wywiad oraz wykonuje zdjęcia RTG zgryzu oraz cyfrowy wycisk szczęki z zastosowaniem skanera wewnątrzustnego. Po wykonaniu wszystkich badań ortodonta jest w stanie od razu precyzyjnie określić, ile czasu będzie trwało leczenie z zastosowaniem aparatów ortodontycznych Insignia.

Po zakończeniu wizyty wszystkie pobrane materiały są wysyłane do laboratorium, w którym wykonuje się indywidualnie stworzone dla pacjenta zamki i druty aparatu ortodontycznego. Aparat zakładany jest pacjentowi na drugiej wizycie w gabinecie. Wtedy też pacjent może zobaczyć wizualizację 3D swojego uśmiechu po zakończeniu leczenia. Po założeniu aparatu pacjent będzie się musiał zgłaszać na wizyty kontrolne. Częstotliwość tych wizyt jest ustalana bezpośrednio z ortodontą nadzorującym cały proces leczenia.