Freelancer
29 marca 2019

Najlepsi na rynku producenci bram garażowych

Choć na rynku można znaleźć wiele ofert bram garażowych, warto wybierać producentów, których doświadczenie jest poparte pozytywnymi opiniami klientów. Bramy można podzielić ze względu na system budowy czy sposób otwierania. Zależne są one od długości podjazdu, izolacji ciepła czy wygodny w otwieraniu i zamykaniu. Znani producenci często stosują nowoczesne systemy, za pomocą których chcą wyróżnić się na tle konkurencji.

Bramy Normstahl

Firma Normstahl posiada w swojej ofercie bramy segmentowe w różnych typach konstrukcyjnych, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich do niemal każdej przestrzeni. Cechują się łatwością obsługi i praktycznymi dodatkami. Dodatkowo mogą posiadać ochronę przed włamaniem. Specjalista z firmy RAPI w Warszawie dodaje:

W ofercie firma posiada bramy segmentowe otwierane pionowo do góry, klasyczne bramy uchylne, a także alternatywny system otwierania bramy segmentowej od boku.

Bramy Hormann

Firma Hormann posiada bogatą ofertę produktów dopasowaną także do wyjątkowo trudnych sytuacji montażowych. Znajdują się w niej bramy segmentowe, bramy uchylne, a także bramy rolowane i podsufitowe. Brama podsufitowa najlepiej sprawdza się w garażach z bardzo niskim nadprożem, natomiast brama rolowana nie potrzebuje dodatkowego miejsca pod sufitem tak jak brama segmentowa. Firma oferuje także dokładne dopasowanie designu bramy garażowej na podstawie szerokiej palety kolorów i różnego rodzaju powierzchni. Bramy mogą być wykonane z drewna lub stali.

Bramy Novoferm

Novoferm, podobnie jak Hormann, posiada bogatą ofertę bram przystosowanych do wyjątkowo trudnych sytuacji montażowych. Producent feruje bramy przemysłowe, drewniane, segmentowe oraz uchylne do samodzielnego obłożenia własnym materiałem. Oprócz bogatej oferty wykończenia charakteryzują się one także energooszczędnością. Ponadto mają duży współczynnik ciepła i izolacji. Możliwy jest dowolny kolor z palety RAL. Bramy mogą być w pełni zautomatyzowane i sterowane za pomocą pilota lub smartfona. Do bramy można dobrać napęd boczny lub podsufitowy. Do pracy może być używany łańcuch lub pasek. Podobnie jak bramy marki Hormann, produkty Novoferm posiadają niewielkie wymiary montażowe. Dla bramy ze sprężynami naciągowymi i napędem bocznym jest 12 cm nadproża – w takim przypadku brama z napędem Hormann potrzebuje 15 cm.

Bramy Wiśniowski

Wiśniowski oferuje bramy garażowe zarówno dla domu jak i z przeznaczeniem do przemysłu. W ofercie znajdują się bramy uchylne, segmentowe, rozwierne i roletowe. W bramach dla przemysłu są także bramy podwieszane i harmonijkowe, a także specjalne systemy przeładunkowe. Bramy garażowe Wiśniowski charakteryzują się wysoką jakością przy zachowaniu umiarkowanej ceny. W ofercie dostępna jest szeroka gama kolorów i dekorów drewnopodobnych. Spośród wymienionych najlepszych producentów bram garażowych Wiśniowski jest jedyną polską marką.