kurier
20 czerwca 2022

Kurier znów zostawił awizo? Skorzystaj z InPostu

Przez lata byliśmy skazani na tradycyjne odbieranie oraz nadawanie paczek i listów. To wiązało się z różnymi problemami, ponieważ musieliśmy dostosowywać się do harmonogramu kuriera. To z kolei komplikowało nasz grafik. Poza tym wiele osób spotkało się z sytuacją, gdy cały dzień było w domu, a i tak w skrzynce pocztowej czekało awizo. Dlatego warto przestawić się na Paczkomaty ® i poznać ofertę InPost https://inpost.pl/wysylam.

Dlaczego InPost?

W dzisiejszych czasach elastyczność jest bardzo ważna. Kończymy pracę, musimy zrobić zakupy na obiad, który później trzeba będzie ugotować. Ze szkoły trzeba odebrać dzieci, a potem pędzić na zajęcia na siłowni. Czasem jednak trzeba zrobić coś jeszcze, na przykład wysłać paczkę. Oczywiście moglibyśmy zrobić to na poczcie, jednak często nie znajduje się ona blisko nas, a na dodatek jej godziny otwarcia bywają naprawdę kłopotliwe, szczególnie gdy pracujemy na pierwszą zmianę.

Dlatego też Paczkomaty® są lepszym rozwiązaniem. W całej Polsce znajduje się ich aż 16 000, a do tego ich lokalizacja jest bardzo przemyślana. Znajdują się blisko sklepów, szkół, aptek, urzędów, dzięki temu możemy zajść do nich przy okazji, nie musimy planować oddzielnej trasy tylko po to, aby wysłać przesyłkę. Do tego działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jeśli nie wyrobimy się za dnia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do maszyny podejść w nocy. Ważny jest również czas, większość przesyłek jest dostarcza już drugiego dnia. Zawsze możemy też sprawdzić, gdzie znajduje się nasza paczka. Zgubione przesyłki? Nie z InPostem.

Jak nadać paczkę?

Pewnie większość z nas korzystało już z możliwości odebrania przesyłki w Paczkomacie®. Jest to proces bardzo prosty i intuicyjny, a do tego bardzo sprawny. Otóż nadawanie paczki również nie powinno sprawić nam żadnego problemu.

Istnieją aż trzy sposoby na to, aby wysłać przesyłkę z InPostem. Pierwsza metoda polega na skorzystaniu z aplikacji InPost Mobile. Wystarczy ją włączyć, wybrać opcję „Nadaj” i wypełnić formularz zawierający informacje dotyczące adresata oraz odbiorcy. Gdy to zrobimy, otrzymamy komunikat o cenie przesyłki. Musimy ją opłacić, aby otrzymać 9-cyfrowy kod oraz kod QR. Teraz możemy udać się z naszą paczką do Paczkomatu®, wprowadzić kod, a następnie umieścić przesyłkę w skrytce, która się otworzy. Przy okazji – polecamy też odbieranie paczek za pomocą tej aplikacji. W ten sposób unikniemy stania w kolejkach!

Jeśli nie chcemy pobierać aplikacji, możemy skorzystać ze strony internetowej InPostu i opcji „Szybkie Nadania”. Tutaj również określamy gabaryty paczki, podajemy dane odbiorcy oraz adresata, a także opłacamy zamówienie. Jedyna różnica polega na tym, że otrzymamy etykietę do wydrukowania. Musimy nakleić ją na paczce, a następnie zeskanować przy Paczkomecie®.

Gdy mamy więcej zamówień do wysłania, warto skorzystać z Managera Paczek. Dzięki niemu z łatwością opłacimy przesyłki, wygenerujemy etykiety. Co więcej, istnieje również opcja zamówienia kuriera do naszego mieszkania lub biura.

Właśnie dlatego korzystanie z usług InPostu jest tak opłacalne. Wysyłaj taniej, dostarczaj szybciej, rób to wygodniej!