Kobieta przy tablicy z ogłoszeniami Podatnik
10 grudnia 2020

Jak znaleźć dobrą pracę za granicą?

Praca za granicą to dla wielu osób możliwość poszerzenia horyzontów, lepszych zarobków czy po prostu przygody. Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem, musisz przeanalizować własną sytuację zawodową. Ogromne znaczenie mają Twoje indywidualne oczekiwania, znajomość języka oraz doświadczenie. Gdzie powinieneś szukać ciekawych ogłoszeń i ofert? Podpowiadamy!

Praca za granicą – oferty zamieszczane w Internecie

Nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że większość osób szukających zatrudnienia za granicą, za ciekawymi ofertami rozgląda się w sieci. W Internecie czyha jednak wiele pułapek. Kluczowa zasada głosi, że jeśli coś prezentuje się zbyt dobrze, najpewniej jest fałszywe. Omijaj więc zagraniczne ogłoszenia o pracę  z zawyżonymi, wręcz nierealnymi stawkami. Ryzykowne wydają się też oferty obiecujące duże zarobki przy niewielkim wysiłku i nakładzie. Skupianie uwagi na obietnicach bez pokrycia to strata cennego czasu.

Powracając jednak do głównego wątku – w czym może pomóc Internet? Otóż sieć daje możliwość szybkiego i bezproblemowego przeglądania ciekawych ofert. Nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Większość zainteresowanych zagranicznym zatrudnieniem osób najpierw sprawdza portale społecznościowe. Na Facebooku funkcjonuje dziś ogromna liczba grup i stron zrzeszających Polaków mieszkających poza krajem. A pomoc rodaków bardzo często okazuje się wręcz nieoceniona. Zamieszczając odpowiedni wpis na dedykowanej grupie, wystarczy czekać na odzew. I tu warto jednak zachować rozwagę i ostrożność.

Wiele propozycji znajdziesz też na specjalnych stronach internetowych. Rzetelne informacje podają na przykład urzędy pracy poszczególnych krajów. Pomocne są też międzynarodowe serwisy, na których pracodawcy zamieszczają swoje oferty. W trakcie takich poszukiwań konieczna jest jednak dobra znajomość konkretnego języka.

Praca za granicą – biura pośrednictwa pracy

Jeśli chcesz, aby ciekawe oferty znalazł dla Ciebie ktoś, kto się na tym zna – powinieneś zwrócić się do biura pośrednictwa pracy. Uważaj tylko, by sięgnąć po pomoc wiarygodnych specjalistów. Na rynku nie brakuje bowiem oszustów i nawet z pozoru legalnie działające firmy mogą okazać się pułapką. Alarmująca powinna być prośba o przekazanie osobistych danych lub prośba o wykonanie symbolicznego przelewu. – Działamy na rynku od 2007 roku. Stawiamy na profesjonalizm i troskę o klientów. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego człowieka, który decyduje się na współpracę z nami. Jesteśmy wyspecjalizowanym, certyfikowanym i zgranym zespołem – przekonuje właściciel Derksen Polska.

Wniosek? Chcąc skorzystać z pośrednictwa agencji, skup się wyłącznie na sprawdzonych podmiotach, które widnieją w odpowiednich rejestrach.