czym-sa-ubezpieczenia-ochronno-oszczednosciowe Podatnik
1 maja 2017

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe

Decydując się na polisę ubezpieczeniową stykamy się z wieloma pojęciami, nie do końca zdając sobie sprawę, na co się decydujemy. Jedną z form ubezpieczeń na życie jest ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. To połączenie gromadzenia finansów na przyszłość, a także zabezpieczenie podczas niespodziewanych wypadków.

Dla kogo są przeznaczone?

Przede wszystkim jest to forma odkładania pieniędzy i/lub ich inwestowania. Na ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe decydują się osoby, które posiadają lub zakładają rodzinę. W takim momencie zmieniają się potrzeby finansowe, dlatego oprócz ochrony, ważne jest oszczędzanie. Można skorzystać z tego rozwiązania także podczas niesatysfakcjonującego wynagrodzenia w pracy. Z takiej oferty korzystają także rodzice dorosłych dzieci, które wybierają się na studia, kupują mieszkanie lub samochód.

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe – rodzaje

Na rynku dostępne są oferty ubezpieczeń ochronno-oszczędnościowych w kilku formach:

  • ubezpieczenia kapitałowe – co roku ubezpieczony otrzymuje wypłatę, a wartość polisy się zwiększa,
  • ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym – część składki przeznaczona jest na inwestycje na rynku finansowym,
  • ubezpieczenia posagowe – przeznaczone dla rodziców dzieci, które dostaną zaoszczędzone pieniądze w określonym umową wieku,
  • ubezpieczenia uniwersalne – osoba ubezpieczająca się rozdziela wysokość składki na ochronę i oszczędności.

Kupując jedną polisę można zabezpieczyć kilka potrzeb. Decydujący się na ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe zabezpieczają siebie, swoją rodzinę oraz gromadzą oszczędności. Są to polisy z długoterminową inwestycją, a ich korzystność najlepiej określą specjaliści w tej dziedzinie, którzy pracują w takich firmach jak Atena. Agencja ubezpieczeniowa. Tego typu firmy dokładnie zapoznają się z Twoją sytuacją oraz możliwościami finansowymi. Dobiorą w ten sposób korzystne oferty, dostosowując je do potrzeb.

Zalety i wady

Zaletą tego typu rozwiązania jest gwarancja zabezpieczenia finansowego. W przypadku nagłej straty pracy można uzyskać rekompensatę.  Systematyczne gromadzenie pieniędzy na koncie oszczędnościowym na pewno przyniesie komfort i poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z ubezpieczeń ochronno-oszczędnościowych masz 100% pewności, że świadczenie zostanie wypłacone.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to lokata pieniężna ani jedyna forma na oszczędzanie pieniędzy. Większość składki przeznaczona jest na ochronę ubezpieczeniową.