Podatnik
22 lipca 2022

W jaki sposób znaleźć najlepsze okazje zakupowe w internecie?

Oszczędności i zakupy nie zawsze idą w parze. Jednak poszukiwanie okazji, aby kupić taniej to cel wielu z nas. W gąszczu ofert niezwykle pomocny okazuje się internet. To w sieci mamy największe pole do popisu, aby przeanalizować wyprzedaże, promocje i uzyskać korzystne rabaty. Ważna w tym kontekście jest wiedza, w jaki sposób szukać. Pomocne w tym stają się coraz bardziej popularne porównywarki cenowe.

Szukaj oszczędności w internecie

Polacy z roku na rok dokonują coraz częściej zakupów za pośrednictwem internetu. Dotyczy to praktycznie produktów z każdej branży. Sprzyjają ku temu niższe ceny w sklepach internetowych niż w stacjonarnych, ale przede wszystkim łatwość samego procesu. Nie wychodząc domu, za pomocą kilku kliknięć można dokonać bezpiecznej transakcji i wybrać preferowany sposób dostawy. Największą siłę przyciągania ma jednak cena. Coraz więcej sklepów internetowych poprzez swoje newslettery udostępnia kody rabatowe.

Wpisanie ciągu znaków daje upust, o którym można pomarzyć w sklepie stacjonarnym. Darmowa i szybka wysyłka, promocja na określone towary – to wszystko zachęca Polaków do dokonywania zakupów w sieci. Niestety w dalszym ciągu samo szukanie nastręcza problemu wielu osobom. Często dopiero po dokonanym zakupie dociera do nich, że w innym sklepie mogli zapłacić mniej. Z pomocą przychodzą porównywarki cen, które stają się głównym oknem wystawowym wielu e-commerce.

Czym są porównywarki cen?

To strony w sieci, które udostępniają ceny danego produktu na jednym wykazie z kilku sklepów internetowych. Na polskim rynku występuje kilkanaście tego rodzaju serwisów. Od kilku z nich rozpoczyna wielu miłośników wirtualnych zakupów. Niektóre ograniczają się nie tylko do prezentowania aktualnych cen, ale też innych parametrów. Dołączony opis, specyfikacja techniczna czy zdjęcia potrafią przekonać potencjalnego nabywcę do sfinalizowania transakcji.

Pojęcie świadomego konsumenta nabrało w sieci nowego znaczenia. Osoby te nie lubią tracić czasu na przeglądanie wielu stron. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszą nazwę interesującego ich towaru wraz z frazą oznaczającą porównywarkę cen. Zestawiona lista umożliwia też bezpośrednie przejście do wybranego sklepu i tam zrealizowanie zakupu. Te wszystkie korzyści sprawiają, że porównywarki cenowe pobudzają konkurencję na wielu rynkach.

Asortimo – nowe odkrycie w gronie porównywarek cenowych

Ceneo, Skąpiec czy Nokaut to porównywarki znane wielu osobom robiącym zakupy przez internet. Jednak w ostatnim czasie oczy rzeszy z nich są zwrócone na Asortimo. To serwis, który zawiera prawie 400 tysięcy produktów z różnorodnych kategorii. Pozwala znaleźć użytkownikom oferty o najniższej cenie. Baza towarów stale się powiększa. Coraz więcej sklepów korzysta z usług Asortimo. To nowy, godny uwagi konkurent na rynku porównywarek. Zaskakuje przejrzystym interfejsem, który jest intuicyjny i przyjazny dla każdego użytkownika.

Bardzo dobrze prezentuje się też mobilna odsłona serwisu. Coraz więcej osób dokonuje zakupów za pośrednictwem swojego smartfona. Asortimo jest dostosowane do mniejszych ekranów i przeglądanie tam ofert nie stanowi bariery dla kupujących. Stała rozbudowa serwisu sprawia, że zyskuje na popularności. Utrzymany porządek w bazie przyciąga bardziej niż w przypadku na pozór większych konkurentów wśród porównywarek cenowych. Oferty są stale aktualizowane pod względem cen i dostępności.

Do czynienia z udanym zakupem mamy wtedy, gdy jesteśmy zadowoleni z użytkowania towaru lub skorzystania z danej usługi. Jednak jeszcze większą satysfakcję dostarczy nam niska cena. Wykorzystana okazja sprawia też, że kupujący chętnie powróci do danego sklepu w poszukiwaniu kolejnych atrakcyjnych ofert. Już wielu użytkownikom wydatnie pomogły w szukaniu najlepszych okazji i cen. W porównywarkach cen sekcja opinii i komentarzy jest w stanie powiedzieć dużo o produkcie i wrażeniach zakupowych. Nie ma co się dziwić, że coraz więcej sklepów integruje swoje pliki XML z tego typu serwisami.