Podatnik
16 października 2017

Co powinna zawierać dobra polisa ubezpieczeniowa na życie i zdrowie?

Rodzaje ubezpieczeń na życie i zdrowie

Śmierć, choć nieuchronna, zawsze jest bolesna, szczególnie wtedy, gdy jest nagła i przedwczesna. Rodzina zmarłego musi się wtedy mierzyć nie tylko z cierpieniem, ale też z zupełnie przyziemnymi problemami, z finansowymi na czele. Dlatego w trosce o ukochanych wiele osób wykupuje polisy na życie, które gwarantują rodzinie spokój przynajmniej w kwestii pieniędzy. Także ciężkie choroby czy utrata zdolności do pracy to zdarzenia, których konsekwencje można zminimalizować, wykupując polisę ochronną.

Zdrowie również można zabezpieczać na wielu poziomach. Jakich? O to zapytaliśmy eksperta z Agencji Ubezpieczeniowej Profit, który wymienił ubezpieczenia:

  • grupowe (dla zakładów pracy)
  • rodzinne
  • zdrowotne,
  • wypadkowe,
  • chorobowe

Co powinno wejść w skład ubezpieczenia zdrowotnego?

Wykupując ubezpieczenie zdrowotne, możemy korzystać z usług lekarzy specjalistów i wykonywać niektóre badania oraz zabiegi. To, co dokładnie wejdzie w zakres ubezpieczenia, jest ustalane indywidualnie, a przy określaniu możliwości ubezpieczyciel bierze pod uwagę nasz wiek, stan zdrowia, tryb życia i wiele innych czynników. Zawartość pakietu medycznego powinniśmy ustalać w oparciu o swoje potrzeby, np. osoba, która musi regularnie badać poziom hormonów, powinna uwzględnić te badania, a także regularne wizyty u endokrynologa, decydując się na ubezpieczenie. Jeżeli w jego skład wchodzą określone placówki, trzeba się dokładnie dowiedzieć, czy to są te, które mamy blisko domu, aby nie okazało się, że możemy skorzystać z ubezpieczenia, ale wyłącznie na drugim końcu miasta.

Naturalnie, wszyscy szukamy oszczędności. W przypadku ubezpieczeń na zdrowie można je znaleźć, decydując się na oferty grupowe – czy to w zakładzie pracy, czy wraz z bliskimi. Wspólne wykupienie polis najczęściej obniża wysokość składki. Warto pamiętać, że szybki dostęp do lekarzy oraz zabiegów, a także świadczenia wypłacane na wypadek ciężkich schorzeń to coś, co może okazać się potrzebne w najmniej odpowiednim momencie. Nawet jeżeli cieszymy się idealnym zdrowiem, lepiej dmuchać na zimne, niż być mądrym po szkodzie.