Nauka angielskiego w biurze Pracodawca
17 lutego 2022

Angielski dla firm. Jak powiększyć kompetencje językowe pracowników?

Język angielski odgrywa istotną rolę w działalności niejednej firmy. W dużej mierze od umiejętności pracowników zależy pozytywny kontakt z klientem na rynku międzynarodowym. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań jest sposobem na uzyskanie cennych korzyści. Dotyczy to zarówno pracownika, jak i pracodawcy. W takim razie, jak zwiększyć kompetencje językowe pracowników?

Czy warto zorganizować kurs angielskiego w firmie?

Większość firm wymaga od swoich pracowników bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Odgrywa to istotną rolę w przypadku przedsiębiorstw działających na rynku międzynarodowym, ale również działalności lokalnych. Nie ma wątpliwości, że zespół sprawnie posługujący się angielskim, wykonuje zadania lepiej i szybciej. Z tego względu coraz więcej firm poszukuje sposobów na poprawę umiejętności pracowników. W tym celu pracodawcy korzystają z usług profesjonalistów, którzy oferują naukę angielskiego dla firm w  Warszawie.

Doświadczeni eksperci potrafią przekazywać wiedzę w przystępny sposób. Organizacja kursu angielskiego w firmie ma wiele zalet. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie wiąże się z poniesieniem dużych kosztów. Co ważne, pracownik oszczędza czas na dojazd. Jeżeli zajęcia będą przeprowadzane w odpowiednich godzinach w biurze, członkowie zespołu chętniej wezmą w nich udział. Należy również pamiętać, że dzięki temu pracownicy poczują się docenieni, a tym samym zyskają motywację do dalszej pracy.

Sposób na zwiększenie kompetencji językowych pracowników

Według wielu specjalistów najlepszym sposobem na zwiększenie kompetencji językowych pracowników jest zorganizowanie kursu w biurze. To rozwiązanie gwarantuje uzyskanie cennych korzyści zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Pracownik poczuje się pewniej na swoim stanowisku, co zmotywuje go do podejmowania nowych wyzwań. Natomiast pracodawca zyska możliwość rozszerzenia swojej działalności. Biorąc pod uwagę te czynniki, organizacja kursu w firmie nie jest kosztownym przedsięwzięciem.

Warto nawiązać współpracę z doświadczonymi ekspertami, np. z pracownikami szkoły językowej Bradbury z Piaseczna, którzy nawiązują współpracę także z mieszkańcami Warszawy. Specjaliści wykorzystują nowoczesne metody nauki. Dzięki temu pracownicy firmy poznają m.in. zasady prowadzenia rozmów biznesowych czy obsługi konferencji. Warto zaufać ekspertom, którzy szczególny nacisk kładą na komunikację. Zorganizowanie kursu języka angielskiego w firmie to bardzo dobry sposób na zwiększenie kompetencji językowych pracowników.