przewozy busem do Niemiec Pracodawca
18 lutego 2020

Bus do Niemiec jako alternatywa dla samolotu

Ze względu na bliskie sąsiedztwo oraz otwartą granicę, Niemcy są najczęstszym celem podróży, jaki wybierają Polacy. Najszybszym transportem do obcych krajów jest samolot. Pomimo tego bardzo wiele osób woli podróżować busami. Wynika to z różnych czynników, które postaramy się przybliżyć. O wadach i zaletach obu środków transportu możecie przeczytać poniżej.

Ile czasu rzeczywiście trzeba poświęcić na podróż?

Czas transportu do naszych zachodnich sąsiadów zależny jest od długości, którą trzeba pokonać. Przewoźnicy oferują przejazdy na wybranych trasach do Niemiec przeważnie w określone dni tygodnia o konkretnych godzinach. Busy często posiadają w swojej ofercie opcję „door to door”, co oznacza, że kupujemy przejazd spod wskazanego adresu do wybranej miejscowości na trasie. W przypadku samolotu połączenia są dużo bardziej ograniczone. Możemy wylecieć z wybranego lotniska w Polsce na określone lotnisko w Niemczech. Oznacza to, że na własną rękę musimy sobie zorganizować przejazd na lotnisko, a także transport z niemieckiego lotniska do celu naszej podróży.

Czy przelot samolotem może być tani?

Rozpiętość cenowa między przejazdem busem a przelotem jest bardzo duża. Wiele osób zwyczajnie nie stać na to, by podróżować tak drogim środkiem transportu. Można rezerwować bilety kilka miesięcy wcześniej, o ile dokładnie wiemy, jak będzie rozplanowany czas naszego pobytu w Niemczech. Trzeba także liczyć się z tym, że może coś się wydarzyć, co pokrzyżuje nasze plany i w efekcie stracimy część włożonej kwoty. Przewozy busem do Niemiec są na tyle częste, że nie musimy ich planować dużo wcześniej. Wadą samolotu jest także ograniczenie dotyczące wielkości bagażu. Nawet jak kupimy tańszy bilet, może okazać się, że musimy sporo zapłacić za nadbagaż.

Mobilność busa

Transport busem to rozwiązanie, które dopasujemy do różnych potrzeb. Przelot z rodziną lub przyjaciółmi z pewnością nie będzie tak tani jak podróż komunikacją lądową. W przypadku, gdy chcemy wybrać się do Niemiec w 8 osób, możemy wynająć busa wraz z kierowcą, który zadba o to, byśmy tam bezpiecznie dotarli. Nie ma możliwości, by samolot był tak mobilny. Oczywiście na drodze mogą zdarzyć się korki, lecz często jest możliwość ich ominięcia. Natomiast opóźniony samolot to długie godziny czekania. Pracownik firmy Seba Tour w Nysie podsumowuje: Podróż samolotem polecana jest tym, którzy są w stanie sporo wydać, by jak najbardziej skrócić podróż. Bus  to dużo większa mobilność, możliwość dogadania się z kierowcami, regularność przejazdów oraz pewność co do niskiej ceny biletu.