kurs z angielskiego online dla firm Pracodawca
7 sierpnia 2021

Czy kurs języka angielskiego dla firm w wersji online jest skuteczny?

Kursy z języka angielskiego stają się coraz bardziej popularne wśród firm z różnych branż. Organizacja szkoleń dla pracowników w głównej mierze cieszy się zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw, które chcą wkroczyć na międzynarodowy rynek. Z tego też powodu w dobie pandemii niektóre firmy szkoleniowe proponują firmom szkolenia z angielskiego w wersji online. Czym charakteryzują się zdalne kursy z angielskiego dla firm i dlaczego warto je wybrać? Sprawdźmy!

Jak wygląda kurs z angielskiego online dla firm?

Wiele osób martwi się, że szkolenia z języka obcego przez internet nie będą tak skuteczne, jak nauka stacjonarna. Nie jest to jednak prawda, ponieważ kurs z angielskiego od szkolenia stacjonarnego różni się wyłącznie formą prowadzenia zajęć. Lekcje online przeprowadzone przez Language Expert w Warszawie odbywają się za pomocą wideokonferencji, w których uczestniczą kursanci oraz lektor lub native speaker.

W zależności od wybranego zakresu nauki m.in. języka angielskiego specjalistycznego lub Business English wykwalifikowana kadra dobiera profesjonalne materiały szkoleniowe do możliwości uczestników. Podczas zajęć wykorzystywane są treści multimedialne, artykuły prasowe oraz nagrania audio, a także inne ciekawe narzędzia, których użycie byłoby niemożliwe w siedzibie danej firmy.

Warto wspomnieć o tym, że kursanci za dodatkową dopłatą mogą wykupić dostęp do platformy e-learningowej, na której zapisane są wszystkie zajęcia. Dzięki temu pracownicy mogą wrócić do przerobionego materiału i powtarzać go w dowolnej chwili, co z całą pewnością wpłynie na uzyskanie lepszych efektów nauki w szybszym czasie.

Jakie zalety ma szkolenie online z języka angielskiego dla firm?

Szkolenie z angielskiego przez internet to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla właścicieli firm, jak i dla pracowników. Ze względu na to, że zajęcia są prowadzone zdalnie, nie ma konieczności wynajmu sali konferencyjnej. Pracownicy natomiast mogą brać udział w kursie z języka angielskiego online z dogodnego dla nich miejsca, dzięki czemu nie muszą martwić się o dojazd, który wiązałby się z poświęceniem dużej ilości czasu.

Kursy online dla niektórych pracowników mogą być również o wiele bardziej komfortowe. Mianowicie nauka w zaciszu domowym sprawia, że kursanci nie są rozpraszani przez innych uczestników szkolenia lub przez hałasy dochodzące z biur. Co więcej, nauka angielskiego w bezpiecznym miejscu pozwala na swobodne przyswojenie wiedzy, a tym samym przełamanie barier językowych.