Odzież robocza Pracodawca
4 marca 2021

Czy na odzieży odblaskowej można umieszczać nadruki?

Odzież odblaskowa ma wszechstronne zastosowanie i znacznie podnosi bezpieczeństwo w miejscu pracy i po zmroku podczas jazdy na rowerze lub biegania. Kamizelki odblaskowe wykonane są z żółtego, fluorescencyjnego poliestru widocznego z dużej odległości. Jest to naprawdę przydatny dodatek, który powinien posiadać każdy obywatel. Gdzie jeszcze wykorzystywane są kamizelki odblaskowe, oraz czy istnieje możliwość umieszczania na nich nadruków?

Nadruki na odblaskach – czy to możliwe?

Odzież robocza, na której umieszcza się nadruki, nie jest nowością. Jest to doskonałe rozwiązanie na połączenie funkcjonalności, reklamy i wymogów w zakresie bezpieczeństwa. Kamizelka odblaskowa z nadrukiem zapewnia widoczność i spełnia rolę informacyjną. Grafiki trafiające na odzież odblaskową, to doskonały sposób wsparcia działań promocyjnych danej szkoły czy organizacji. Z nadruków na odblaskach bardzo często korzystają firmy. Jednakowa odzież robocza z firmowym logo sprawia, że pracownicy bardziej utożsamiają się z firmą. Na firmowych kamizelkach można nadrukować imiona, krótkie słowa i zdania, nazwy stanowisk oraz różnego rodzaju motywy firmowe.

Bogate doświadczenie i zaawansowany technologicznie park maszynowy pozwala umieścić dowolny nadruk na odblaskach znajdujących się w naszej ofercie. Niezależnie od materiału, kształtu czy rozmiaru, gwarantujemy wytrzymałość i doskonałe wykonanie grafik – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem sklepu kamizelkaodblaskowa.pl, który oferuje szeroki wybór artykułów z elementami odblaskowymi i ostrzegawczymi.

Nadruk logotypów i innych motywów na odzieży odblaskowej sprawia, że staje się ona doskonałym nośnikiem reklamy. Techniki wykorzystywane do tego celu to przede wszystkim:

  • sitodruk – jest to technika zdobienia, która polega na naniesieniu farby poprzez przeciskanie jej przez specjalną matrycę (siatkę). Technika ta opłacalna jest w przypadku większych nakładów,
  • tampodruk – wykonuje się poprzez nakładanie specjalnej farby drukarskiej na wybraną powierzchnię. Farbę przenosi się na miękkim, najczęściej silikonowym stemplu, który nazywany jest tamponem,
  • druk stołowymi ploterami UV – jest to technika druku z wykorzystaniem ploterów UV. Dzięki wykorzystanemu promieniowaniu, mającemu właściwości utwardzające, druk jest bardzo wytrzymały, nie powoduje pęknięć ani odprysków. Technika ta umożliwia wykonywanie druków matowych, błyszczących oraz tworzenie materiałów w kolorach CMYK, białym, czy przy zastosowaniu lakierów.

Kto powinien być wyposażony w kamizelkę odblaskową?

Odzież odblaskowa jest idealna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ze względów bezpieczeństwa kamizelki odblaskowe z nadrukiem wymagane są w przedszkolach i szkołach podstawowych, np. podczas wycieczek. Powinny być wyposażone w nie dzieci, które wracają ze szkoły bez opiekuna. Zgodnie z przepisami każda osoba znajdująca się w miejscu wzmożonego ruchu pojazdów musi być wyposażona w kamizelkę odblaskową. Dotyczy to głównie osób pracujących w pobliżu torowisk oraz przy budowach i remontach dróg. Są one również obowiązkowe dla kierowców samochodów, pracowników firm logistycznych i spedycyjnych, osób znajdujących się w miejscu, gdzie poruszają się wózki widłowe, ładowarki i inne tego typu urządzenia. Noszenie kamizelki odblaskowej jest także obowiązkowe na budowie, na której panuje wzmożony ruch pojazdów. Pamiętajmy, że chociaż odblaski nie są wymagane w terenie zabudowanym, to w ciągu dnia lub nocy niejednokrotnie mogą się Tobie przydać.