Impreza integracyjna online Pracodawca
14 grudnia 2021

Czym zastąpić imprezy firmowe w czasie pandemii?        

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że wszyscy pracodawcy byli zmuszeni do odwołania imprez integracyjnych. W obecnej chwili nadal konieczne jest stosowanie się do wielu zaleceń oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, które nierzadko wykluczają możliwość zorganizowania tradycyjnego spotkania pracowników. Sprawdźmy, jakie są alternatywy dla imprezy integracyjnej w firmie.

Koronawirus a imprezy firmowe

Imprezy integracyjne to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na wzajemne poznanie pracowników. Podczas takich eventów każdy ma możliwość swobodnej rozmowy z innymi, a tym samym zbudowania otwartej i przyjaznej komunikacji niezbędnej w późniejszej współpracy. Co więcej, w trakcie imprez firmowych pracownicy mają także szansę porozmawiać z pracodawcami w nieco luźniejszej atmosferze.

Niestety w obecnych czasach zorganizowanie dużych przyjęć firmowych wiąże się z koniecznością przestrzegania limitów. W rezultacie nie wszyscy pracownicy będą mogli wziąć udział w uroczystości. Poza tym z racji tego, że ryzyko zarażenia się koronawirusem cały czas jest wysokie, niektórzy pracownicy nie chcą uczestniczyć w tego typu spotkaniach.

Alternatywa dla imprezy firmowej w dobie pandemii

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach imprez dostosowanie się do panujących warunków. W związku z tym niektóre agencje artystyczne wyszły naprzeciw klientom i zaczęły organizować wydarzenia kulturalne z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, a także w formie zdalnej.

Jednym z przykładów jest agencja artystyczna Atrybut, której pracownicy zajmują się organizowaniem pokazów artystycznych, skeczów, kabaretów lub warsztatów dla osób dorosłych. Wydarzenia odbywają są w regularnie dezynfekowanych oraz wentylowanych pomieszczeniach. Oprócz tego w ofercie agencji znajduje się wiele wydarzeń w formie zdalnej.

Świetnym pomysłem na przedstawienie dla dorosłych będzie m.in. kabaret, który pozwoli wszystkim na oderwanie się od rzeczywistości i zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Tego typu spektakle przebiegają z udziałem aktorów, tworzących odprężający klimat. Zabawne dialogi oraz fabuła kabaretu z całą pewnością rozśmieszą wszystkich uczestników i wprawią ich w dobry nastrój.

Ciekawą opcją jest także zorganizowanie warsztatów online, w których udział będzie mógł wziąć każdy pracownik z dostępem do internetu. Warsztaty mogą opierać się zarówno na podszkoleniu konkretnych umiejętności zawodowych, które zaowocują w codziennej pracy, jak i mogą stanowić zupełnie niezwiązaną z pracą, zapadająca w pamięć rozrywkę.