wyjazd integracyjny Pracodawca
9 grudnia 2016

Gdzie najlepiej zorganizować firmowy wyjazd integracyjny?

W dzisiejszych czasach, w których organizacja firm opiera się wzajemnej współpracy, a częstym warunkiem efektywności są dobre relacje między pracownikami, warto wiedzieć co nieco na temat organizacji wyjazdów integracyjnych. Gdzie warto jechać? Jak zapełnić czas takiego wyjazdu i najważniejsze – jakie korzyści płyną z takiego wyjazdu dla firmy? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedzi poniżej.

Po co organizować wyjazd integracyjny?

Podstawowym założeniem wyjazdu integracyjnego jest sprawienie, by pracownicy naszej firmy nie tylko dobrze czuli się w swoim towarzystwie, ale również mogli naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami zawodowymi. Służbowe wyjazdy integracyjne organizuje się zatem głównie w celu zwiększenia motywacji do pracy. Zanim jednak nastąpi ta przyjemna część, należy dokładnie zastanowić się, jakie są oczekiwania i potrzeby zespołu lub kilku zespołów, dla których przecież cały wyjazd jest organizowany. Nie chcemy przecież, żeby pracownicy wrócili z takiego wypadu niezadowoleni.

Wybór miejsca

Miejsce firmowego wyjazdu jest uzależnione od wielu czynników, nie zawsze zależnych od nas jako inicjatorów i organizatorów eventu: prognozowana pogoda, pora roku oraz oczywiście indywidualne preferencje i oczekiwania pracowników. Jedni wolą spędzać czas przy ognisku, biesiadując, inni preferują wypoczynek w saunie, a jeszcze inni nastawieni są na aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Właśnie dlatego warto wybrać takie miejsce na wyjazd integracyjny, które oferuje jak najwięcej atrakcji i które samo w sobie taką atrakcję stanowi. Dotyczy to nie tylko lokalizacji, ale również standardów panujących w ośrodku wypoczynkowym – ten powinien spełniać najwyższe standardy pobytowe: dobre zaplecze gastronomiczne oraz nowoczesne sale konferencyjne. Takie ośrodki wypoczynkowe jak, np. Suchy Bór w Chrząstowicach, dysponują wszystkim, co może uatrakcyjnić firmowy wyjazd integracyjny.

Postaw na mnogość atrakcji

Paintball, przejażdżka quadami, letnie kąpielisko czy siatkówka plażowa z całą pewnością stanowią solidny zestaw, z którego można wybierać do woli i zorganizować bogaty w atrakcje pobyt, który na długo zostanie w pamięci uczestników. Im więcej atrakcji do wyboru – tym lepiej, ponieważ można wówczas dopasować wyjazd do indywidualnych oczekiwań i mądrze zagospodarować czas pobytu, tak by nikt nie poczuł się pominięty ze swoimi zainteresowaniami.