Pracodawca
24 stycznia 2017

Idealnie wyposażona przestrzeń kuchenna w biurze

Biuro to nie tylko przestrzeń do pracy i wizytówka naszej firmy, miejsce, w którym spotykamy się z klientami. Dobrze zaprojektowane biuro powinno także posiadać miejsce, gdzie pracownicy mogą zostawić swoje rzeczy osobiste – zwłaszcza ubrania zimą – oraz zaplecze kuchenne. O toalecie nie trzeba chyba wspominać. Jak zaprojektować idealne zaplecze kuchenne w biurze i co powinno się tam znaleźć? Przygotowaliśmy krótki przewodnik o tym, jak urządzić kuchnię w biurze.

Minimum czy maksimum?

Projektując zaplecze kuchenne, musimy zastanowić się, czy ma to być niezbędne minimum, czy maksimum, w którym znajdą się na przykład miejsca, gdzie każdy może przyjść w czasie przerwy i zjeść spokojnie śniadanie. W małych biurach, gdzie pracuje tylko kilka osób, zaplecze kuchenne jest często niewielkie – znajdziemy tam miejsce na naczynia, zlewozmywak, czajnik elektryczny i/lub ekspres, lodówka oraz mikrofalówkę. Tak, mikrofalówka to zdecydowanie dobry pomysł, zwłaszcza że w biurach pracujemy przeważnie od rana do godziny 16:00 lub 18:00. Każdy może przynieść do pracy wcześniej przygotowany obiad i podgrzać go sobie na miejscu. Jeżeli mamy więcej miejsca, warto jest zadbać także o miejsce, w którym pracownicy będą mogli na spokojnie w czasie przerwy zjeść posiłek. Dotyczy to zwłaszcza dużych firm i biur, które odwiedzają klienci. Trudno wyobrazić sobie, że ktoś przychodzi omówić projekt wnętrza domu do firmy architektonicznej… a obok ktoś delektuje się pachnącą keczupem lazanią z pudełka.

Samodzielnie, czy z projektantem?

Kiedy podejmujemy decyzję o wynajęciu lub zakupieniu własnego biura, często musimy je dopasować do swoich potrzeb. Zdarza się, że nie podoba nam się wystrój, meble nie spełniają naszych oczekiwań i uważamy, że przestrzeń mogłaby być zorganizowana lepiej. Możemy wówczas próbować działać na własną rękę – dobrać tynki, podłogi, żaluzje i rolety, meble. Możemy poszukać na własną rękę ekipy wykonawczej i modlić się, że to rzeczywiście fachowcy. Znacznie lepszym, prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc firmy, która zajmuje się aranżacją przestrzeni biurowych. Jedną z takich firm jest firma Interbiuro z Warszawy, firma, która koncentruje się przede wszystkim na projektowaniu wnętrz biurowych. Mamy wówczas pewność, że poszczególne elementy będą do siebie pasowały – nie tylko w samym biurze, ale i na zapleczu kuchennym. Specjaliści zaprojektują dla nas aranżację wnętrza biura od początku do końca i nie będziemy musieli obawiać się, że o czymś zapomnimy.