Serwis wózków widłowych Pracodawca
3 marca 2021

Które części wózków widłowych najczęściej podlegają wymianie?

Chyba nikt nie wyobraża sobie pracy magazynowej bez użycia profesjonalnych wózków widłowych. Takie urządzenia znajdują zastosowanie na wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych, w dużych marketach handlowych, czy w magazynach. Nie trzeba nikomu tłumaczyć ich zastosowania. Niestety, podobnie jak inne sprzęty – ulegają awariom. Które części wózków widłowych wymienia się najczęściej?

Sprawny wózek widłowy zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków służbowych

Wózki widłowe wykorzystuje wielu przedsiębiorców z różnych branż. Głównym zadaniem takich urządzeń jest transport różnego rodzaju ładunków. Jako że urządzenia te na co dzień mierzą się z dość dużymi obciążeniami, ich podzespoły powinny być regularnie sprawdzane. Kontrolowanie ich stanu jest priorytetem, jeśli chcesz, aby praca przebiegała w bezpiecznych warunkach. Pamiętaj też, że wózki widłowe wymagają pozwolenia na pracę, muszą być dopuszczone do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego. 

Urządzenie, które jest zepsute stanowi zagrożenie dla osób znajdujących się w jego pobliżu, nie wspominając o operatorze. Jeśli podejrzewasz, że sprzęt dotknięty jest usterką, zgłoś się do specjalistów z zakresu serwisowania wózków widłowych. – Wynajmujemy wózki widłowe. Naszym klientom tłumaczymy, że ich eksploatacja wiąże się z potrzebą wykonywania regularnych przeglądów. Usuwanie powstałych usterek jest kluczowe, jeśli przedsiębiorcy zależy na bezpieczeństwie pracowników. Zapewniamy wsparcie techniczne, kompleksową konserwację wózków widłowych i szybką naprawę sprzętów. Działamy 24 godziny na dobę – tłumaczy przedstawiciel firmy TM SERVICE.

Profesjonalne wózki widłowe – najczęstsze usterki i awarie sprzętów tego typu

Jako że specjalistyczne wózki widłowe są wyposażone w koła, z czasem dochodzi do zużycia założonego na nie ogumienia. Na skutek dość intensywnej pracy, opony zwyczajnie się niszczą i przecierają. A jak wiadomo – prawidłowa kondycja ogumienia jest niezwykle istotna. To od niej w dużej mierze zależy bezpieczeństwo wykonywanych w magazynie czynności i zadań. Naprawa wózków widłowych bardzo często dotyczy też mechanizmu podnoszącego. Charakterystyczne dla tych urządzeń widły na przedzie są częścią dość skomplikowanego mechanizmu, a każdy ich element z czasem się zużywa. Są to zresztą części, które najczęściej ulegają awariom – chodzi między innymi o maszty, łańcuchy czy elementy układy hydraulicznego.

Musisz pamiętać, że silnik wózka widłowego też wymaga regularnych przeglądów. Wymiana płynów eksploatacyjnych również jest koniecznością.