agencja-pracy Pracodawca
1 sierpnia 2018

Na co zwracać uwagę podczas współpracy z agencją rekrutacji?

Wyjazd za granicę kojarzy się z lepszymi perspektywami i wyższymi zarobkami. Faktycznie, wiele państw oferuje znacznie lepsze warunki zatrudnienia i zapewnia godne życie pracownikom. Do najpopularniejszych kierunków należą kraje Europy Zachodniej, takie jak Holandia. Aby jednak spełnić swoje marzenia o udanym wyjeździe za granicę, warto znaleźć dobrą agencję rekrutacji, która ułatwi znalezienie odpowiedniej i dobrze płatnej pracy.

Doświadczenie i bezpieczeństwo

Wyjeżdżając za granicę zależy nam, aby praca tam była dobrze płatna, ale także legalna i bezpieczna. Dlatego też nawiązując współpracę z agencją rekrutacji warto zwrócić uwagę na jej uprawnienia i doświadczenie. Przede wszystkim każda profesjonalna agencja rekrutacji powinna zostać zarejestrowana i dysponować specjalnym certyfikatem o dokonaniu wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Dobrze, jeśli dana firma dysponuje również innymi certyfikatami potwierdzającymi jej rzetelność, uczciwość i transparentność. Wiele lat działalności na rynku pracy także potwierdza wiarygodność i skuteczność działania danej agencji. Korzystając z usług tego typu agencji rekrutacji, obie strony, czyli zarówno pracodawca, jak i pracownik poszukujący zatrudnienia, mają pewność co do bezpieczeństwa pod względem formalno-prawnym.

Specjalizacja działania

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że większość agencji rekrutacji specjalizuje się w określonych segmentach rynku. Dlatego też poszukując pracy bądź pracownika, warto korzystać z usług firmy, której specjalizacja jest najbliższa naszym preferencjom. Przykładowo jeśli interesuje nas sezonowa praca w danym kraju, warto podjąć współpracę z agencją pracy tymczasowej działającą na konkretnym rynku i posiadającą doświadczenie w tego typu ofertach pracy. Niektóre agencje specjalizują się w konkretnych branżach, np. budowlanej, ogrodniczej czy logistycznej. Korzystając z ich usług możemy mieć pewność, że znajdziemy interesujące nas stanowisko lub pracownika o właściwych kwalifikacjach.

Co jeszcze?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę współpracując z agencją rekrutacyjną?

Współpracując z agencją rekrutacyjną, warto zapoznać się z jej referencjami. – Podpowiada specjalista reprezentujący agencję pracy Beetsma. – W tym celu dobrze zasięgnąć opinii wśród innych pracowników lub pracodawców korzystających z jej usług. Ponadto istotną sprawą jest kwestia wynagrodzenia za rekrutację – warto zawczasu dowiedzieć się, czy i jakie płatności leżą po stronie pracownika i pracodawcy. Sprawdźmy też, czy oferta obejmuje przeprowadzenie wymaganych szkoleń. Oczywistą kwestią jest również dokładne zapoznanie się z warunkami każdej umowy, którą podpisujemy.