Pracodawca
17 lipca 2019

Praca w Holandii. Zalety rozwiązania

Wyjazd za granicę do pracy stałej lub tymczasowej wiążę się często z dużym stresem. Nowa praca, zmiana otoczenia, konieczność posługiwania się innym językiem i znalezienie zakwaterowania to dla niektórych spore wyzwanie. Polacy najczęściej wyjeżdżają do pracy do Holandii. Sprawdźmy, jak znaleźć pracę w Holandii? Dlaczego warto tam pracować i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety pracy w Holandii

Od wielu lat Holandia jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków wyjeżdżających zarobkowo z Polski. Polacy najczęściej podejmują tam pracę w sektorze produkcyjnym, logistycznym czy żywnościowym. Dobre perspektywy zawodowe czekają również specjalistów z branży budowlanej, tj. hydraulików, elektryków, mechaników lub murarzy. Jedną z większych zalet pracy za granicą jest atrakcyjne wynagrodzenie. Minimalna pensja dla osób powyżej 22 lat, wynosi 1500 euro. Wyjeżdżając do pracy w Holandii nie musimy znać języka holenderskiego, większość osób posługuje się językiem angielskim, co jest dużym ułatwieniem. Emigrantom z krajów należących do Unii Europejskiej łatwiej jest znaleźć pracę w Holandii, gdyż nie potrzebują oni pozwolenia na pobyt oraz pracę. Dla osób bezrobotnych lub pracujących w słabo opłacanych zawodach, praca za granicą jest łatwiejsza do znalezienia niż w Polsce, dlatego tak wiele Polaków emigruje. Zakłady i firmy nieustannie potrzebują rąk do pracy, dlatego łatwiej jest dostać pracę w zawodach mniej atrakcyjnych dla rodowitych mieszkańców tego kraju. Do wyjazdu bardzo często przekonuje Polaków również urokliwy klimat tamtejszych miast oraz malownicze krajobrazy. Do najpopularniejszych kierunków należą Amsterdam, Rotterdam czy Eindhoven.

Jak znaleźć pracę w Holandii?

Wiele agencji pracy przeprowadza rekrutacje krajowe, co ułatwia znalezienie pracy w Holandii. Nie musimy szukać jej na miejscu i martwić się o to, że nic dla siebie nie znajdziemy.

Nasze biura znajdują się, aż w 9 województwach, dzięki czemu kandydaci do pracy za granicą mogą przyjść na rekrutację do miasta, do którego mają najbliżej. Oferty pracy w Holandii dotyczą m.in. firm produkcyjnych, gastronomii czy pracy na magazynach – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą reprezentującym Agencję Doradztwa Personalnego Beetsma.

Wyjeżdżając w ciemno do Holandii, narażamy się na niepotrzebny stres, dlatego warto najpierw znaleźć pracę w Polsce. Pracy możemy szukać w Internecie, na stronach z ogłoszeniami pracy wystawionymi bezpośrednio przez firmy lub poprzez agencje pracy. Pamiętajmy również, że zanim wyjedziemy za granice warto zorganizować sobie mieszkanie i wszystkie niezbędne dokumenty, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.