remont-biura Pracodawca
6 kwietnia 2017

Remont biura – ciekawe i funkcjonalne pomysły

Organizując remont biura należy wziąć pod uwagę jego funkcjonalność oraz komfort pracy. Nie tylko wyposażenie jest ważne, ale także wydzielenie stref, starannie wykonane elementy wykończeniowe oraz praktyczna podłoga.

Podwieszany sufit

To świetny pomysł z kilku względów. Po pierwsze, ukrywa instalacje, kable, rury oraz inne nieestetyczne elementy. W dodatku maskuje wszelkie nierówności, a także urozmaica, ale i obniża pomieszczenie, dlatego nie można go stosować w niskich budynkach. Dobrze sprawdzi się także w biurach, w których jest klimatyzacja. Można w nim umieścić elementy oświetleniowe, zarówno punktowe, jak i całe taśmy z żarówkami LED. Najczęściej stosuje się do tego płyty karton-gips.

Ścianki działowe

Jeśli chcesz wydzielić odpowiednie strefy w biurze, nie musisz stawiać ścian ani ustawiać odgradzających  mebli. Coraz częściej buduje się ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych. Stworzą gładkie powierzchnie, w dodatku z łatwością można w nich przechować przewody instalacyjne. Stawianie ścianki działowej wymaga odpowiedniego przygotowania i wyposażenia, dlatego nie warto robić tego samemu bez wiedzy technicznej.

Nie tylko wykładzina

Podłoga w biurze nie musi się kojarzyć tylko z szarą wykładziną, chociaż taki materiał jest najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Nowoczesne biura mogą być wyposażone w deski, najlepiej jednak wziąć pod uwagę warunki użytkowania. Nie do każdego wnętrza będzie pasować podłoga drewniana, ze względu na np. kółka od krzeseł czy chodzenie w szpilkach. Tego typu naciski mechaniczne mogą uszkodzić nawet najtrwalszą podłogę. Wytrzymałe będą w tym przypadku panele laminowane.

Remont biura – nie zapomnij o kolorze

Aby zwiększyć komfort pracy, należy przemyśleć także kolorystykę ścian. Lepiej postawić na jasne i ciepłe barwy niż jaskrawe i intensywne, które mogą rozpraszać i drażnić pracowników. Kiedy mamy do pomalowania większą powierzchnię, można zastosować metodę malowania hydrodynamicznego. To nowoczesna i wydajna forma malowania najczęściej ścian, elewacji, całych hal oraz innych pomieszczeń. Pozwala osiągnąć idealnie gładką powierzchnię, dzięki wysokiemu ciśnieniu i nakładaniu farby tak, jak aerozolem. Do tego typu prac potrzebny jest fachowy sprzęt i doświadczenie, które posiada firma US-Bud. Ich działalność w branży remontów pozwala im na podjęcie się szeroko pojętych usług budowlanych i wykończeniowych. Zadbają o każdy szczegół, pomieszczenia będą wyremontowane starannie. W dodatku korzystają oni z najwyższej jakości materiałów.

Jeszcze dodatki

Posiadając wykończone pomieszczenie, nie należy zapominać o jego wyposażeniu. Przydadzą się komfortowe krzesła i regały. Warto wydzielić strefę na odpoczynek z fotelami i stolikiem oraz pomyśleć o odpowiednich akcesoriach do przechowywania.