Pracodawca
26 marca 2018

W jaki sposób wybrać miejsce do organizacji firmowego szkolenia?

Wyjazd integracyjny dla pracowników połączony ze szkoleniem

Jeśli zależy nam, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, możemy pokusić się o wynajęcie sali lub lokalu na potrzeby szkolenia także w innym mieście, nawet tym odległym od siedziby naszej firmy. Jest to znakomity sposób na to, aby wynagrodzić pracę oraz wysiłki naszych pracowników. Możemy bowiem nie tylko zorganizować dla nich szkolenie, ale połączyć je także z wyjazdem do innej miejscowości. Dodatkowe atrakcje pozytywnie wpłyną na atmosferę panującą w czasie szkolenia i poprawią relacje między pracownikami, którzy po powrocie do domu jeszcze chętniej przystąpią do pracy. Takie warunki oferuje przykładowo pensjonat Sosnowe Zacisze położony niedaleko Białegostoku.

Wielkość sali konferencyjnej i dostęp do sprzętu

Podstawową sprawą, jaką musimy wziąć pod uwagę poszukując odpowiedniego lokalu na organizację szkolenia, jest jego wielkość. Musi być ona bowiem idealnie dopasowana do liczby osób, które będą brały udział w szkoleniu. Lepiej jest wybrać salę nieco większą, w takiej bowiem nasi goście będą czuli się swobodniej. Pamiętajmy także o podstawowym wyposażeniu sali. Najlepiej byłoby, aby cały sprzęt, którego będziemy potrzebowali do przeprowadzenia szkolenia, znajdował się już na miejscu i był do naszej dyspozycji przez cały czas trwania konferencji.

Baza noclegowa i posiłki dla uczestników

Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie kilkudniowego szkolenia w innej miejscowości, warto wybrać salę konferencyjną, która oferuje także własną bazę noclegową. Jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że po szkoleniu nie będziemy musieli organizować pracownikom transportu do hotelu; będą oni mogli od razu udać się do swoich pokojów. Nie należy także zapominać o wyżywieniu, które przyda się również w czasie jednodniowych szkoleń. Dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością tzw. szwedzki stół lub bufet, który udostępnimy po zakończonym szkoleniu. Wartościowe posiłki z pewnością zostaną docenione przez pracowników.