szkolenie firmowe Pracodawca
8 lutego 2021

Szkolenia firmowe w górach, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Według niektórych przedsiębiorców, osoby pracujące w firmie powinny doszkalać się same. Szkolenia dla pracowników są postrzegane często jako zbędny wydatek i ograniczają się jedynie do obowiązkowych szkoleń. Podobnie wygląda sprawa imprez integracyjnych, które przez niektórych pracodawców są postrzegane, jako coś zupełnie niepotrzebnego. Takie podejście zaczyna się jednak coraz bardziej zmieniać. Wiele firm organizuje regularne szkolenia dla swoich pracowników. Szkolenia pomagają w podniesieniu poziomu obsługi klienta, poznaniu najnowszych technik i nowinek technologicznych oraz w zwiększeniu wydajności. Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie firmowe?

Wyjazd firmowy w góry

Firmowy wyjazd w góry to doskonała odskocznia od ciągłego siedzenia w biurze przed ekranem komputera. Górska, malownicza sceneria i świeże powietrze będą idealnym bodźcem do spędzania jak największej ilości czasu na zewnątrz. Górskie ukształtowanie terenu jest okazją nie tylko do spacerów, ale również do dłuższych, pieszych wędrówek i zdobywania okolicznych górskich szczytów.

Szkolenie firmowe w górach pozwoli także na zintegrowanie pracowników i poprawienie atmosfery w zespole. Górska sceneria daje ogrom możliwości, jeśli chodzi o wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz na gry i zabawy integracyjne.

Szkolenie firmowe w górach – atrakcje

Wybór atrakcji będzie w dużym stopniu zależeć od tego, jakie miejsce zostanie wybrane na zorganizowanie szkolenia firmowego. Każda lokalizacja może zapewnić zupełnie inną formę spędzania wolnego czasu.

Jak mówi jeden z pracowników Ośrodka Wypoczynkowego ,,Borowy” w Białym DunajcuGóry oferują szereg atrakcji, z których można skorzystać w czasie wolnym od firmowego szkolenia, co da okazję do zaciśnięcia więzi między pracownikami danej firmy. Doskonałą opcją może być np. spływ kajakowy Dunajcem, który oprócz możliwości spędzenia czasu w aktywny sposób, da także okazję do współpracy podczas wiosłowania. Inną aktywną alternatywą będzie wspólna wycieczka rowerowa, podczas której można podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Chcąc w pełni się zrelaksować, można skorzystać także z kąpieli w basenach termalnych.

Szkolenie w górach – dlaczego warto?

Oprócz zapewnienia wielu aktywnych atrakcji w czasie wolnym, górska sceneria pozwoli także na poprawienie wydajności pracowników, poprzez możliwość zrelaksowania się oraz odstresowania od miejskiego zgiełku. Odpoczynek od codzienności i wspólne spędzanie czasu sprawi również, iż pracownicy staną się bardziej zgodni w podejmowaniu kluczowych dla firmy decyzji w przyszłości. Zorganizowanie szkolenia firmowego w górach pozwoli na zupełnie nowe podejście do pracy po powrocie do biura. Dystans pomiędzy pracownikami zmniejszy się, co wpłynie pozytywnie na komunikację między nimi.

Szkolenie firmowe w górach to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Takie okoliczności przyrody wpłyną na lepszą efektywność kadry w przyszłości oraz na zbudowanie silnego zespołu z jak najlepszymi relacjami między pracownikami.