szkolenia wyjazdowe dla pracownikow komputerowe Pracodawca
29 listopada 2020

Szkolenia wyjazdowe dla pracowników. Czy to naprawdę się opłaca?

Szkolenia wyjazdowe dla pracowników to fantastyczne rozwiązanie – zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy dążą do nieustannego rozwoju i oczekują najlepszych efektów pracy. Podczas tego typu kursów zatrudnione osoby mają szansę nabyć nowe umiejętności, przydatne w kontekście wykonywania codziennych obowiązków zawodowych i nie tylko. Sprawdź, co można w ten sposób zyskać.

Dlaczego inwestować w szkolenia wyjazdowe?

Szkolenia wyjazdowe to dla pracowników przede wszystkim znakomita okazja do oderwania się od codziennych obowiązków i nabrania nowej perspektywy. Takie doświadczenie na pewno pozytywnie wpłynie na ich codzienną efektywność, usprawni komunikację ze współpracownikami i wzmocni rolę w zespole. Umiejętności miękkie i dobre samopoczucie korzyści, których nie da się oczywiście „przeliczyć” na certyfikaty i godziny szkoleniowe.

Inaczej jest z umiejętnościami twardymi, takimi jak obsługa programów komputerowych lub znajomość przepisów BHP. Są to zdolności o charakterze specjalistycznym, które również przydają się na rynku pracy, nie tylko na konkretnych stanowiskach, ale także w grupach stanowisk. Inwestując w szkolenia dla pracowników, kompleksowo inwestujesz więc w ich rozwój. A to ogromny atut dla wielu osób. Często jest tak, że w opinii zatrudnionych osób dana firma ma wartość dodaną ze względu na możliwości rozwoju, jakie zapewnia. Taka rekomendacja „idzie w świat” i bardziej skłania do ubiegania się o zatrudnienie.

Jakie szkolenia są organizowane z myślą o pracownikach?

Dla pracowników organizuje się dziś wiele typów kursów. Mogą się one od siebie różnić liczbą godzin szkoleniowych lub poziomem zaawansowania.

Organizowane są szkolenia:

  • komputerowe (Excel, Word, AutoCad, Power Point i inne),
  • kadrowo-płacowe,
  • finansowo-podatkowe,
  • handlowo-sprzedażowe,
  • z zakresu ochrony danych osobowych,
  • zawodowe (np.
  • BHP ppoż. i pierwsza pomoc.

Ponadto nowoczesne ośrodki szkoleniowe, takie jak Szkolenia Bielsko, oferują również zajęcia z nowoczesnego, efektywnego kierowania zespołem (np. team building) i środowiskiem pracy (np. lean management) oraz z rozwijania umiejętności osobistych, na przykład z zarządzania czasem.

Gdzie warto skorzystać ze szkoleń?

Szkolenia wyjazdowe dla pracowników organizują profesjonalne firmy zajmujące się głównie kształceniem zawodowym. Takie ośrodki dysponują wszelkimi przydatnymi narzędziami i profesjonalnym sprzętem szkoleniowym, jak również odpowiednim zapleczem i infrastrukturą.

Zapisując pracowników na jeden kurs, można od razu dopytać o inne szkolenie z podobnego zakresu. W ten sposób zyskuje się podwójnie. Warto rozważyć także taką opcję.