biznesmen na recepcji Pracodawca
11 września 2020

Wynajęcie apartamentu jako propozycja dla biznesu

Osoby podróżujące służbowo, w zależności od destynacji mają do wyboru wiele opcji noclegowych. Coraz bardziej zauważalnym trendem jest wynajem apartamentów na pobyty służbowe – zarówno na dłuższe, jak i na krótsze podróże. Apartamenty wygrywają więc z hotelami, przede wszystkim ze względu na stosunek ceny do jakości noclegu. Co wpływa na ich systematycznie wzrastającą popularność?

Warunki zakwaterowania i pracy

Osoby odbywające podróże służbowe potrzebują odpowiednich warunków, zarówno do odpoczynku, jak i do pracy. Niewielkie pokoje hotelowe mają spore ograniczenia, stąd też coraz częściej wybierane są właśnie apartamenty na wynajem. Duże wymagania podróżujących, nie tylko jeśli chodzi o metraż pokoju, ale również pozostałe udogodnienia to kolejna kwestia, która sprawia, że apartamenty wygrywają z hotelami. W apartamencie na gości czekają nie tylko biurka czy stoły, ale także na przykład spora kuchnia do dyspozycji. W dzisiejszych czasach zaciera się granicą pomiędzy życiem służbowym a prywatnym, stąd też wiele osób poszukuje noclegu, w którym będzie się czuło bardziej domowo, mając pod bokiem niezbędne sprzęty i meble.

Apartamenty są bardziej ekonomiczne niż hotele

Mimo, że koszty zakwaterowania i podróży wliczane są w koszty uzyskania przychodów, wiele firm wybiera dla pracowników noclegi tańsze. Korzyści cenowe są naprawdę duże, jeśli porównamy ceny noclegów hotelu w wielu miastach, szczególnie w przypadku większej ilości osób. Co więcej, za niższą cenę otrzymujemy większy metraż, szereg udogodnień, wyposażenie i dobrą lokalizację – co w przypadku chociażby szkoleń czy spotkań biznesowych ma duże znaczenie. Wyposażenie w prywatnych apartamentach niczym nie odbiega od tego, które otrzymamy w hotelu, a nie rzadko – jest nawet o niebo lepsze.

Wysoki standard dla najbardziej wymagających

Nowoczesne miejsca noclegowe, takie jak apartamenty Wisła odznaczają się bardzo wysokim standardem, dzięki czemu są świetną propozycją dla osób nawet najbardziej wymagających. Do niewątpliwych plusów należy zaliczyć wyposażenie, metraż i funkcjonalność, ale również zakres usług, jaki znajdziemy także w hotelach, obejmujący na przykład wymianę ręczników, pościeli czy sprzątanie. Ogromnym udogodnieniem w apartamentach Wisła są również szybkie łącza internetowe, umożliwiające sprawną i komfortową pracę w trakcie pobytu biznesowego.