Pracodawca
29 sierpnia 2017

Zagraniczne wyjazdy integracyjne dla firm

Wyjazdy integracyjne organizowane są z wielu powodów. Głównym jest integracja wszystkich członków zespołu firmowego. Jest czas zarówno na zabawę, jak i na naukę. Zwyczaj, który przywędrował do Polski z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, stał się dla niektórych przedsiębiorstw coroczną tradycją mającą umocnić relacje towarzyskie wśród pracowników i przygotować ich na osiągnięcie zakładanych przez kierownictwo celów.

Integracja kiedyś i dziś

Jeszcze nie tak dawno za organizację wyjazdów integracyjnych odpowiadał dział kadr lub pojedynczy pracownik wyznaczony do tego zadania. Początkowo wyjazd opierał się na odpoczynku, zwiedzaniu oraz zabawie. Z czasem powstały firmy, które przejęły na siebie obowiązki organizatora i zaczęły sprzedawać pakiety z ofertami wyjazdów integracyjnych zarówno w kraju, jak i za granicę. Pojawiły się też nowe atrakcje, takie jak: zajęcia sportowe, gry terenowe/miejskie, warsztaty artystyczne, spływy kajakowe, a także dla bardziej odważnych – wyjazdy z elementami survivalu, które często łączą się z okazją do spróbowania sportów ekstremalnych.

Gdzie można zorganizować pobyt integracyjny?

W ofercie naszej firmy znajdują się wyjazdy do wielu zakątków Ziemi. Każdy z nich ma swój własny urok i kulturę, którą warto poznać. Dzięki temu pracownicy będą mogli trochę odreagować i skorzystać z atrakcji Mirabilandii – jednego z największych parków rozrywki w Europie, skosztować pysznego piwa i knedlików w Pradze, zagrać w Lisbon Story – miejską grę, która odkrywa dla uczestników najciekawsze miejsca, zabytki i atrakcje w Lizbonie, spróbować aromatycznego wina w Bułgarii, zrobić sobie zdjęcie nad Tamizą w Londynie czy spędzić kilka dni w rytm dobrej zabawy na Majorce – wymienia właściciel biura podróży KOS z Wrocławia. A to i tak nie wszystko, ponieważ nasza oferta jest o wiele bogatsza.

Główne cele pracodawców

Jakie cele mają zatem pracodawcy decydując się na wyjazd integracyjny wraz ze swoimi podwładnymi? Przede wszystkim zwiększenie motywacji oraz budowa silnego zespołu, który będzie w stanie pokonać wszelkie trudy, a pracownicy będą mogli na sobie polegać. Tak jak zostało wspomniane jest to również odskocznia od codzienności w pracy i okazja na regenerację. Zwiększa się ponadto identyfikacja oraz poczucie przynależności do przedsiębiorstwa, co jest bardzo ważnym elementem w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wyjazd integracyjny może być także połączony ze szkoleniami lub zajęciami, które mają na celu pogłębić wiedzę pracowników na temat danej dziedziny, a także warsztatami rozwijającymi kompetencje miękkie. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę i przemycić między zabawę trochę wartościowej wiedzy.