Wyjazd szkoleniowy Pracodawca
18 marca 2018

Zalety organizacji szkoleń firmowych w hotelu

Zdobywanie nowych umiejętności, podnoszenie kompetencji czy przekwalifikowanie kadry – cele szkoleń firmowych mogą być różne. Na pewno warto je jednak organizować, ponieważ stają się coraz bardziej popularnym sposobem uzupełniania i aktualizowania wiedzy pracowników. Szkolenia można z powodzeniem zorganizować w siedzibie firmy, ale gdy nie ma takiej możliwości, częstym rozwiązaniem jest korzystanie z obiektów zewnętrznych. Jednym z nich są hotele, których właściciele, wychodząc naprzeciw klientom biznesowym, znajdują miejsce na salę konferencyjno-szkoleniową. Jakie zalety ma organizacja szkoleń firmowych w hotelach?

Kompleksowość usług

Organizacja szkolenia firmowego w hotelu wiąże się z ogromną wygodą, ponieważ jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest kompleksowość usług, jakie oferuje hotel. Oprócz odpowiednio wyposażonej sali szkoleniowej hotel służy również obsługą oraz restauracją. Pracownicy pomogą w organizacji całego przedsięwzięcia, wskażą gościom wejście do sali oraz miejsce posiłków, udzielą przy okazji wszelkich niezbędnych informacji, a także rozdadzą identyfikatory wyróżniające uczestników szkolenia. Zaletą jest także opieka fachowca, który będzie czuwał nad techniczną stroną szkolenia i w razie potrzeby szybko zareaguje na każdą awarię sprzętu dostępnego w sali.

Dodatkowe atrakcje

Organizacja szkolenia firmowego w hotelu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku dwudniowego wydarzenia. Goście mają wtedy zapewniony również nocleg, kolację oraz śniadanie w hotelowej restauracji, a także inne atrakcje, takie jak np. basen, siłownia czy usługi SPA, dzięki czemu mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Intensywny czas pracy powiązany z relaksem i zabawą bardzo dobrze wpływa na kreatywność pracowników, którzy są bardziej skorzy do przedstawiania własnych rozwiązań. Takie zorganizowanie czasu podczas szkolenia przełoży się na ich poziom zaangażowania i satysfakcji z pracy.

Szkolenia firmowe niedaleko Warszawy

Jednym z hoteli oferujących organizację szkoleń firmowych jest Hotel Royal położony niedaleko Warszawy. Goście mają do dyspozycji kilka pomieszczeń o różnej wielkości, wśród których znajdują się: Sala Oficerska na 20 osób, która sprawdza się w przypadku seminariów o bardziej kameralnym charakterze, oraz większa Sala Carska, mogąca pomieścić do 200 osób. Hotel Royal dysponuje również kompletnym wyposażeniem w postaci nagłośnienia, projektorów oraz innych urządzeń multimedialnych.