ścianka reklamowa Przedsiębiorca
13 stycznia 2021

3 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ścianki reklamowej

Zanim wybierzemy konkretny typ ścianki reklamowej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na trzy pytania: jakiej powierzchni zadruku potrzebujemy, jaka będzie optymalna forma ścianki oraz jaka jest jej waga i gabaryty po złożeniu. Wszystkie parametry powinny być dobrane pod kątem optymalnego dopasowania do warunków, w których ścianka będzie eksploatowana.

Celem, który realizują wszystkie ścianki reklamowe, jest prezentacja treści graficznych i tekstowych w możliwie najbardziej czytelny i atrakcyjny sposób. Im bardziej spektakularny efekt chcemy osiągnąć, tym bardziej zaawansowana technicznie musi być ścianka. Jak wybrać najlepszą dla siebie ściankę? Praktycznej porady udziela specjalista z firmy DisplayPlanet, produkującej flagi, banery i ścianki reklamowe:

– Każda oferowana przez nas ścianka reklamowa jest sprzętem o potwierdzonej, wysokiej jakości. Jednak żaden model ścianki nie jest na tyle uniwersalny, aby zaspokoić jednocześnie wszystkie oczekiwania odnośnie do formy przestrzennej, powierzchni zadruku i wagi. Warunkiem dokonania optymalnego wyboru jest precyzyjne określenie swoich potrzeb, warunków prezentacji i celów, które zamierzamy osiągnąć. 

Po pierwsze: liczy się powierzchnia ścianki reklamowej

Bezdyskusyjny jest fakt, że w reklamie wizualnej liczy się powierzchnia. Oczywiście kiepska grafika lub hasło reklamowe, źle skadrowane zdjęcie czy niskiej jakości wydruk nawet w dużym formacie nie zrobią pożądanego wrażenia. Jednak zakładając, że mamy dobrze przygotowaną grafikę, to jej oddziaływanie będzie wprost proporcjonalne do rozmiarów nośnika. Im większe wymiary mają ścianki reklamowe, tym lepiej działają na odbiorcę. Duże obrazy łatwiej przyciągają spojrzenie, silniej rozbudzają niezbędne w skutecznym przekazie reklamowym emocje. Kluczowe znaczenie ma też to, że mogą wygrać wyścig o uwagę odbiorcy z mniejszymi konkurentami, np. z tradycyjnymi plakatami, drukowanymi na papierze. 

Zaletą ścianek reklamowych jest to, że już przy bardzo niskich nakładach możemy pozwolić sobie na stworzenie reklamy o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Takie możliwości dają Mobilne Ścianki Reklamowe Flex Wall. Lekką ramę na stabilnych stopach i mocowany na rzepy wydruk można określić jako maksimum efektu za minimalną cenę. Dodatkową zaletą jest łatwość transportu (niska waga, niewielkie gabaryty po złożeniu) i bardzo prosty, szybki montaż. Porównywalna formatem ścianka SEG Pop-up może być nawet kilkukrotnie droższa.

Po drugie: ściankę reklamową należy dopasować do warunków prezentacji

W reklamie obowiązuje zasada: duże jest skuteczne. Jednak nie zawsze optymalny będzie największy dostępny model ścianki. Formę prezentacji należy dopasować do warunków, w których będą prowadzone działania marketingowe. Dobrym przykładem jest podświetlana kurtynami LED Ścianka Reklamowa SEG Pop-up. Oferuje ona spektakularny sposób prezentacji. Jednak nie zdołamy go w pełni wykorzystać, jeżeli miejsce ekspozycji będzie oświetlone mocnym światłem naturalnym lub sztucznym. Natomiast idealnie sprawdzi się w przypadku prezentacji wideo lub eventów, które odbywają się w skąpo oświetlonych wnętrzach.

Z kolei ścianki Zipper Wall są niezastąpione w sytuacji, gdy potrzebujemy dużego tła dla stoiska, konferencji prasowej czy sesji fotograficznej. Zajmują niewiele miejsca, ich rozkładanie trwa zaledwie kilka minut. Szczególnie efektownie prezentują się ścianki łukowe i w kształcie fali.

Po trzecie: sprawdź wagę i gabaryty ścianki reklamowej po złożeniu

Waga i gabaryty złożonych ścianek reklamowych mają kluczowe znaczenie w przypadku, gdy wchodzi w grę transport własnym samochodem lub środkami komunikacji publicznej. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas ścianka zmieści się w bagażniku. Powinna być też na tyle lekka, aby – w razie potrzeby – można ją było samodzielnie przenieść z samochodu do miejsca ekspozycji. W takich okolicznościach najlepszym wyborem będzie mobilna ścianka Flex Wall, która waży około 10 kg.

To, ile ważą i ile miejsca zajmują w transporcie ścianki reklamowe, ma też istotne znaczenie wtedy, gdy przewozimy większą liczbę lub większe modele ścianek. Na przykład ścianka SEG Pop-up z oświetleniem waży 30-40 kilogramów. Jej transport, nawet przy użyciu znajdującej się w zestawie wygodnej torby na kółkach, wymaga sporego wysiłku. Jeżeli planujemy samodzielną obsługę prezentacji, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ścianka Pop-up lub lekka ścianka Zipper Wall.

Podsumowując, należy podkreślić, że najlepszą ścianką reklamową jest ta, która ma najkorzystniejszą relację ceny do efektu wizualnego – do wielkości, atrakcyjności kształtu i własnego oświetlenia. Należy też wziąć poprawkę na warunki prezentacji (dostępną powierzchnię, rodzaj oświetlenia) oraz wygodę transportu i łatwość montażu.