Hala magazynowa Przedsiębiorca
15 stycznia 2022

3 zalety wynajmu powierzchni magazynowych

Przedsiębiorcy, którzy działają w branży budowlanej, handlu lub przemyśle, potrzebują dostępu do hal wysokiego składowania, aby bezpiecznie przechowywać maszyny, towary, narzędzia lub półfabrykaty. W zależności od potrzeb i możliwości mogą zdecydować się na budowę lub wynajem hali magazynowej. Szczególnie to drugie rozwiązanie ma wiele zalet – przedstawiamy 3 korzyści, które płyną z wynajmu powierzchni magazynowych.

Powierzchnię magazynową można wynająć od ręki

Budowa własnej hali magazynowej to długotrwały proces, na który nie każdy ma czas. Biznes, który właśnie wystartował lub przeżywa gwałtowny rozwój, potrzebuje magazynu na już. Rozwiązanie? Wynajem powierzchni użytkowej, która będzie odpowiadała standardem, wielkością i lokalizacją potrzebom konkretnej firmy. To możliwe, ponieważ firmy takie jak Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem z Krakowa oferują specjalistyczne powierzchnie magazynowo-produkcyjne z częścią biurową, dostosowane do potrzeb różnych branż i w dogodnej lokalizacji. Powierzchnia do wynajęcia jest już gotowa – wystarczy jedynie podpisać umowę najmu.

Minimalizacja kosztów i możliwość inwestycji w inne obszary działalności

Zbudowanie hali wysokiego składowania wiąże się nie tylko z długim czasem oczekiwania, ale również wysokimi kosztami. Firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, nie zawsze dysponują wolnymi środkami, a i w przypadku przedsiębiorstw, które dłużej funkcjonują na rynku, może być to problematyczne. Kosztuje bowiem nie tylko sama budowa hali, ale także jej późniejsze utrzymanie. Tymczasem wynajem powierzchni magazynowej jest znacznie atrakcyjniejszy finansowo niż zakup nieruchomości. Tym samym wolne środki można przeznaczyć na rozwój innych obszarów działalności.

Elastyczne rozwiązanie

Sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie. Może się więc okazać, że za jakiś czas niezbędna będzie zmiana lokalizacji, wielkości obiektu, a nawet zamknięcie firmy lub zmiana profilu działalności. W przypadku posiadania hali magazynowej na własność niezbędna będzie jej przebudowa lub sprzedaż, co wymaga czasu i wiąże się z koniecznością wyłożenia środków finansowych lub ich zamrożeniem do czasu zbytu.

Wynajem powierzchni magazynowej jest natomiast rozwiązaniem elastycznym – z wynajmu w każdej chwili można zrezygnować lub zmienić jego warunki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z powierzchni magazynowej skorzystać tylko przez chwilę, np. w sytuacji, kiedy firma realizuje większe zamówienie lub czeka na budowę własnej, idealnie dopasowanej hali wysokiego składowania.