Przedsiębiorca
18 grudnia 2018

4 powody, dla których warto zostać kierowcą zawodowym

Jesteś na etapie zastanawiania się nad swoją przyszłością? Nie masz pomysłu na to, co czym chciałbyś się zajmować? Zastanów się nad karierą zawodowego kierowcy. Branża transportowa cały czas się rozwija i daje ogromne możliwości. Dzięki odpowiednim szkoleniom, uzyskasz cenne kwalifikacje i być może wymarzoną pracę. Jakie korzyści związane są z tym zawodem?  

  1. Szybka możliwość znalezienia zatrudnienia

Słyszałeś kiedyś o kierowcy, który przez dłuższy czas nie może znaleźć pracy? Jest to raczej rzadka sytuacja. Sektor przedsiębiorstw związanych z transportem cały czas się rozwija, w związku z tym nieustannie pojawiają się wakaty dla wykwalifikowanych kierowców. Oczywiście niezbędne są uprawnienia zdobywane podczas szkoleń i kursów. Jednak po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych możesz liczyć na bardzo korzystne wynagrodzenie. Przeciętne miesięczne zarobki kierowców są znacznie wyższe w porównaniu z innymi branżami. Czyż nie brzmi to zachęcająco?

  1. Podróże, które są częścią pracy kierowcy

Praca kierowcy i jej charakter w dużej mierze zależą od rodzaju wybranego kursu. Właścicielka firmy Trawers Adr kursy, szkolenia Katarzyna Adrianowicz zauważa, że na rynku dostępna jest zróżnicowana oferta szkoleniowa. Jak mówi: „Firmy, które organizują kursyi szkolenia mają zwykle szeroki pakiet szkoleniowy. Proponują klientom zarówno podstawowe kursy prawa jazdy, kursy w zakresie przewozu osób i rzeczy, jak i możliwość zdobycia certyfikatów przewóz na krajowy i międzynarodowy. Dla przyszłych kierowców to możliwość zwiedzania świata w ramach pracy.”

Jednego dnia budzisz się w Austrii, drugiego jesz obiad we Włoszech, a trzeciego zasypiasz we Francji. Oczywiście przy okazji zdobywasz doświadczenie i otrzymujesz wynagrodzenie. Jest to idealny zawód dla osób, które nie mają jeszcze żadnych zobowiązań rodzinnych.

  1. Nietypowy tryb pracy za kierownicą

Zawodowi kierowcy mają zwykle inny tryb pracy niż pozostałe zawody. Często jest to 2 tygodnie pracy, a następnie 2 tygodnie wolnego. Dla osób, które mają rodzinę to doskonała opcja, ponieważ nigdy nie będzie problemu z dopasowaniem terminu wyjazdu na wakacje czy ferie. Jest też znacznie miejsce ryzyko wypalenia zawodowego – kierowca pracuje sam ze sobą i nie musi obawiać się o atmosferę w miejscu pracy czy konflikty z innymi pracownikami. Dla niektórych to właśnie ta kwestia może być najlepszym argumentem podczas wyboru drogi zawodowej.

  1. Możliwość podniesienia kwalifikacji

Jeżeli poważnie myślisz o karierze kierowcy, to musisz wiedzieć, że z biegiem czasu ważne w Twoim życiu zawodowym będą także dodatkowe kursy doszkalające. Dzięki nim będziesz miał szansę na zdobycie zdecydowanie lepszej posady, z czym wiąże się oczywiście dużo większe wynagrodzenie. Przykładem są chociażby kursy związane z przepisami dotyczącymi magazynowania i przewozu towarów klasyfikowanych jako niebezpieczne.

Ten zawód jest przyszłościowy. Kierowcy są i zawsze będą potrzebni. Jeżeli więc szukasz pewnej posady na lata, warto zastanowić się nad tą ścieżką rozwoju.